Pod logo nowej sieci ma powstać 100 stacji

Data dodania: 7 czerwca 2017
Kategoria:
Foto: freeimages.com

W czerwcu została otwarta pierwsza w Polsce stacja paliw pod marką Avia. Budowana na zasadach franczyzowych sieć ma liczyć do końca roku 15 placówek, a do 2020 r. około 100.

To początek realizacji umowy między Unimot S.A. a Avia International, na mocy której Unimot zbuduje w Polsce sieć stacji AVIA. Pierwsza stacja pod marką AVIA rozpoczęła sprzedaż paliw w Łomży (woj. podlaskie). GK Unimot, która ma prawo do posługiwania się marką AVIA w Polsce zaplanowała do 2020 roku około 100 stacji AVIA.

Otwarta w Łomży stacja jest pierwszą zrealizowaną inwestycją w stacje franczyzowe. Unimot zamierza zrzeszać niezależnych właścicieli stacji paliw pod wspólna marką.

Unimot planuje przeznaczyć na budowę sieci stacji paliw AVIA na podstawie umów franczyzowych typu master franchising kwotę 23 mln złotych (inwestycja będzie sfinansowana ze środków pozyskanych od inwestorów w wyniku publicznej emisji akcji w lutym 2017 r.

W grudniu 2016 spółka Unimot S.A została członkiem Stowarzyszenia AVIA International, skupiającego operatorów 3000 stacji paliw w całej Europie. Dzięki temu Unimot zyskał prawo do posługiwania się marką AVIA oraz do budowania nowej sieci stacji paliw pod tą marką na terenie Polski.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design