Północ Nieruchomości: specjaliści na wagę złota

Data dodania: 14 kwietnia 2015
Kategoria:
Foto: Łukasz Żabicki, franczyzobiorca PÓŁNOC Nieruchomości

Nieruchomości nie są łatwą branżą. W Polsce ciężko jest znaleźć specjalistę w każdym zawodzie. Jest też ciężko pozyskać i współpracować z dobrym doradcą ds. nieruchomości, ale nie niemożliwe – o specyfice pracy doradcy opowiada Łukasz Żabicki, franczyzobiorca PÓŁNOC Nieruchomości. 

Z jakim doświadczeniem przyszedł Pan do branży nieruchomości?

Na stałe z branżą nieruchomości związałem się w 2009 roku. W tamtym czasie posiadałem spore doświadczenie w handlu i wykształcenie, które ułatwiło mi start. Skończyłem studia prawnicze i nie miałem problemu z teorią.

Od jak dawno jest Pan w strukturach tej sieci?

Swoją przygodę z nieruchomościami zacząłem wraz z Północ Nieruchomości w 2009 roku, ponieważ stwierdziłem, że bardzo ciężko będzie wystartować samemu i nie myliłem się. Franczyza dała mi duże wsparcie i inne spojrzenie na zawód doradcy nieruchomości.

Co się zmieniło w Pana pracy od momentu deregulacji zawodu pośrednika?

Nic. Biur konkurencji jest tyle samo ile było. Jedne się otwierają inne zamykają. To klienci dokonują wyboru danego biura a nie deregulacja. Jak się świadczy usługi na wysokim poziomie to klient wychodzi zadowolony i poleca nas dalej jak w każdym innym zawodzie.

Czy łatwo jest pozyskać nowe osoby do współpracy?

To jest ciekawe pytanie. Kiedyś przeczytałem, że w kraju takim jak Polska z dwucyfrowym bezrobociem jest ciężko znaleźć specjalistę w każdym zawodzie i to jest prawda. Jest ciężko pozyskać i współpracować z dobrym doradcą ds. nieruchomości, ale nie niemożliwe.

Co jest najtrudniejsze w tej branży?

Nieruchomości nie są łatwą branżą. Dla naszych klientów często są to bardzo trudne decyzje, gdyż zmienia się całe ich dotychczasowe życie. Do tego dochodzą czasami skomplikowane sytuacje prawne i sprzedaż wisi na włosku. Ale jeśli wyznaczymy sobie cel i chcemy się uczyć i rozwijać to wszystko jest do przejścia. Branża niełatwa, ale daje dużo satysfakcji. 

Prowizje agencji nieruchomości są wysokie. Czy to nie odstrasza wielu potencjalnych klientów, którzy sprzedają nieruchomość bezpośrednio?

My nie narzucamy klientom, żadnych prowizji! Umawiamy się na spotkanie, przedstawiamy zakres naszych usług i wspólnie ustalamy nasze wynagrodzenie. To od klienta zależy, czy chce dostać usługę i doradztwo w zakresie PREMIUM czy na poziomie podstawowym. U nas jest jak w każdej innej branży - jedni sami remontują mieszkanie, inni zlecają to firmie remontowej, jedni sami naprawiają samochód, inni jadą do serwisu.

Czy zainwestuje Pan w kolejne oddziały?

Cały czas się nad tym zastanawiam i mam takie plany. Obecnie wciąż rozwijam swój oddział w Częstochowie i pracujemy nad tym, aby świadczyć usługi doradcze na coraz wyższym poziomie.

Rozmawiała Irina Nowochatko-Kowalczyk

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design