McDonald’s ma już 500 restauracji w Polsce

Data dodania: 18 maja 2022
Kategoria:

McDonald’s w Polsce świętuje otwarcie swojej 500. restauracji, kontynuując rozwój sieci od pierwszego otwarcia w 1992 roku.

30 lat obecności McDonald’s w Polsce

Pierwsza restauracja McDonald’s została otwarta w Polsce 17 czerwca 1992 roku. Po 30 latach działalności, sieć liczy obecnie 500 restauracji na terenie kraju. Jubileuszowy 500. lokal rozpoczął działalność 13 maja 2022 roku w Wyszkowie przy ul. Piłsudskiego 46, stając się 98. restauracją w województwie mazowieckim.

Zarządzanie restauracją w Wyszkowie

Franczyzobiorca Kristof Hanko, zarządzający już 15 lokalami sieci, przejął zarządzanie nową restauracją. "Bardzo cieszę się, że to właśnie jedna z moich restauracji jest 500. lokalem w Polsce, w 30. roku obecności firmy nad Wisłą" – mówi Kristof Hanko. W jego restauracjach na Mazowszu zatrudnionych jest już 1100 pracowników, a w nowym lokalu w Wyszkowie znajdzie pracę kolejnych 60 osób.

Nowoczesne rozwiązania w restauracji

Restauracja w Wyszkowie została zaprojektowana w stylu Luna i oferuje 112 miejsc siedzących wewnątrz oraz 66 w ogródku. Lokal wyposażony jest również w linię McDrive. Wprowadzono innowacyjne rozwiązania ekologiczne, w tym instalację fotowoltaiczną i turbinę wiatrową, które pokrywają zapotrzebowanie na zewnętrzne oświetlenie lokalu. Jest to część globalnej strategii McDonald’s, mającej na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Rozwój McDonald’s Polska

McDonald’s Polska, rozpoczynając działalność w 1992 roku w Warszawie, obecnie zatrudnia ponad 28 000 osób w 500 restauracjach na terenie kraju. Prawie 90% z nich to obiekty prowadzone przez ponad 70 niezależnych przedsiębiorców na zasadach franczyzy.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 2 000 000 zł ( Koszt zakupu wyposażenia restauracji wynosi średnio powyżej 4,5 mln zł. Cena nie jest wielkością stałą, ponieważ zależy od wielkości sprzedaży uzyskiwanej dotąd w restauracji – im większa sprzedaż, tym wyższa cena wyposażenia.)
  • Opłata wstępna: 45000 USD
  • Opłata bieżąca: % od sprzedaży całkowitej
  • Opłata marketingowa: % sprzedaży całkowitej

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design