Majster Plus dąży do otwarcia 200 sklepów partnerskich

Data dodania: 7 czerwca 2022
Kategoria:
Foto: Majster Plus

W 2022 roku sieć zamierza uruchomić placówki w ok. 15 nowych lokalizacjach. Planuje również podejmować działania, które mają przełożyć się na większą aktywność jej partnerów w internecie.

Majster Plus to sieć sklepów z artykułami budowlanymi, remontowymi i wybranymi produktami wyposażenia wnętrz utworzona przez Grupę Kapitałową Vox. Obecnie liczy 115 placówek na terenie całej Polski.

Za nami kilka lat dynamicznego rozwoju sprzedaży, który do końca I kwartału 2022 utrzymywał się na równym poziomie. W ostatnich tygodniach zauważamy w części naszych sklepów mniejszą ilość klientów, ale trudno ocenić, czy jest to chwilowe, czy prognozuje zapowiadane od dłuższego czasu spowolnienie – mówi Marcin Zieleśkiewicz, dyrektor ds. sprzedaży hurtowej i sieci Majster Plus. - Dane GUS za I kwartał 2022 roku jasno mówią o większej rok do roku liczbie oddanych do użytkowania budynków mieszkalnych, co jest dla naszej branży dobrym prognostykiem na kolejne miesiące – dodaje.

Sieć Majster Plus niezmiennie dąży do pokrycia na poziomie ok. 200 sklepów partnerskich w Polsce, co oznacza, że w planach ma otwarcie jeszcze ok. 80 placówek. Aktualnie w sieci działa bowiem jeden sklep własny w Nakle nad Notecią oraz 114 sklepów partnerskich i 1 na Słowacji.

W najbliższym czasie uruchamiamy nowe sklepy partnerskie w Kolbuszowej, Golubiu-Dobrzyniu, Chełmie, Białej Podlaskiej, Krotoszynie i Brzesku. Mamy też zaplanowane gruntowne modernizacje i rozbudowy 5 istniejących lokalizacji: w Świdnicy, Brodnicy, Gorzycach, Rudzie Śląskiej i Zabrzu – mówi Marcin Zieleśkiewicz, zapowiadając, że w roku bieżącym Majster Plus pojawi się w sumie w ok. 15 nowych lokalizacjach.

Sieć w ostatnim czasie wzmocniła dział marketingu i aktywizuje partnerów w obszarze działań online. – Nieustannie pracujemy na budowaniem wizerunku sieci Majster Plus w internecie, rozwijamy elektroniczne kanały pozyskiwania klientów i rozszerzamy obecność w social mediach – mówi Zieleśkiewicz.

Do otwarcia sklepu Majster Plus potrzebny jest lokal o minimalnej powierzchni 100 mkw. w dobrej lokalizacji, z parkingiem dla klientów.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design