Carrefour inwestuje w outlety

Data dodania: 9 czerwca 2022
Kategoria:

W obliczu rosnącej inflacji, strefy OUTLET w sklepach Carrefour zyskują na popularności. Zostaje odnotowany wzrost liczby nowo otwartych stref wyprzedażowych, gdzie w drugim kwartale bieżącego roku otwarto 60 nowych miejsc, a w całym 2022 roku już ponad 120.

Strefy te funkcjonują zarówno w hipermarketach, jak i supermarketach Carrefour, oferując klientom bogaty asortyment produktów niespożywczych w konkurencyjnych cenach.

Asortyment i Ceny w Strefach Outlet

Klienci w strefach OUTLET znajdą różnorodne produkty przemysłowe, w tym artykuły do domu, sprzęt sportowy, produkty ogrodowe, tekstylia, zabawki oraz sprzęt RTV i AGD. Towary te grupowane są w różnych przedziałach cenowych: do 5 zł, do 10 zł, do 15 zł. Dostępne są również wyjątkowe oferty, z najtańszymi produktami dostępnymi już za 29 groszy. Dodatkowo, co 2 tygodnie, klienci mogą spodziewać się nowej dostawy produktów.

Cel i Strategia Carrefour

Paweł Gadawski, Dyrektor Handlowy Produktów Non-food w Carrefour Polska, podkreśla, że celem sieci jest zapewnienie klientom jak najlepszych doświadczeń zakupowych. W odpowiedzi na wysoką inflację, Carrefour otwiera kolejne strefy OUTLET, które już podczas testów w 2020 roku zyskały na popularności. Dalsza ekspansja stref OUTLET ma na celu umożliwienie klientom dokonywania kompleksowych zakupów po niższych cenach.

Dynamika Rozwoju Stref Outlet

Od marca 2022 roku, liczba stref OUTLET w Carrefour wzrosła o około 60 lokalizacji, a od początku roku – o 120 nowych stref. Obecnie w całej Polsce działa już ponad 155 stref OUTLET, co umożliwia dostęp do okazyjnych cen nawet mieszkańcom mniejszych miejscowości. Projekt ten jest obecnie testowany również w sklepach franczyzowych Carrefour, co świadczy o dynamicznym rozwoju i adaptacji sieci do zmiennych warunków rynkowych.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: (inwestycja uzależniona od lokalizacji)
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: opłata uzależniona od obrotu sklepu
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design