Kultowa marka odzieżowa zbankrutowała

Data dodania: 7 czerwca 2018
Kategoria:
Foto: pixabay.com

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej Próchnika. W ten sposób znika z rynku najdłużej notowana na giełdzie spółka.

Przypomnijmy, że zarząd spółki złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości 18 maja tego roku. Decyzja o złożeniu wniosku o wszczęcie postępowania upadłościowego nie wiązała się ze zmianą przekonania Zarządu Spółki co do zasadności przeprowadzenia postępowania sanacyjnego, które w jego ocenie po przeprowadzeniu planowanej restrukturyzacji umożliwiłoby zawarcie układu i jego wykonanie. Główne założenia restrukturyzacji, przedstawione w złożonym 27 marca wniosku to zbycie wszystkich składników majątku, które nie są bezpośrednio niezbędne do kontynuacji działalności, koncentracja na rozwoju marki Próchnik i sprzedaż marki Rage Age. Spółka miała powrócić do okryć wierzchnich jako podstawowej części oferty marki Próchnik oraz położyć nacisk na budowę rozpoznawalności i prestiżu marki jako eksperta w tym segmencie. Zmiany miały również objąć zdecydowaną koncentrację na sprzedaży online oraz radykalną redukcję poziomu kosztów stałych.

Złożenie wniosku o wszczęcie postępowania upadłościowego wynikało z przedłużającego się okresu oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o wszczęcie postępowania sanacyjnego. Ponadto wierzyciele spółki wykorzystywali dostępne ścieżki proceduralne dla odsunięcia w czasie rozpatrzenia wniosku sanacyjnego przez Sąd, a równocześnie wszczynali egzekucje komornicze. Przedmiotem zajęć komorniczych były m.in. rachunki bankowe, wykorzystywane w ramach prowadzenia normalnej działalności operacyjnej.

We wtorek 5 czerwca sąd przychylił się do wniosku zarządu spółki i ogłosił jej upadłość likwidacyjną.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design