GRENE stawia na franczyzę 

Data dodania: 21 marca 2015
Kategoria:

System franczyzowy GRENE istnieje w Polsce ponad 3 lata. W ciągu najbliższych lat będziemy się koncentrować na rozwoju sieci sklepów właśnie w tym formacie – powiedział Leszek Niewiedziała Kierownik Działu Franczyzy podczas spotkania „Drzwi Otwarte GRENE”, dedykowanego osobom zainteresowanym uruchomieniem sklepu rolniczo-technicznego.

Otwarcie własnego sklepu z artykułami rolniczo-technicznymi to dobry pomysł na biznes. Jednak łatwiej jest zaczynać z kimś, kto już utorował sobie drogę, zdobył doświadczenie i zbudował mocną markę. Dlatego działalność na licencji można określić jako „bezpieczniejszą” w porównaniu do firmy, która zaczyna swoją przygodę z biznesem w pojedynkę.

Osoby, które wzięły udział w spotkaniu informacyjnym 19 marca br. miały okazję zapoznać się z marką GRENE i asortymentem sklepów rolniczo-technicznych. Otrzymały też odpowiedź na podstawowe pytania - jaka lokalizacja jest najlepsza, jakie są nakłady inwestycyjne, jak wygląda proces rekrutacji, otwarcia i współpracy, a także jak GRENE pomaga franczyzobiorcom i dlaczego warto wejść w ten biznes. Uczestnicy spotkania odwiedzili też jeden ze sklepów GRENE w Koninie. Dodatkową atrakcją była wycieczka do magazynu w Modle Królewskiej koło Konina.

Wybudowaliśmy magazyn w 2003 roku. Obecnie jego powierzchnia wynosi 15 tys. m². W siedzibie firmy mamy dostępnych blisko 30 tys. produktów, na które jest największe zapotrzebowanie. Magazyn jest dużo większy, może pomieścić około 60 tys. produktów. Z uwagi na rozbudowę jeszcze będzie dotowarowywany. Z przepływem towarów nie ma problemu - przesyłka z Niemiec może dojść na drugi dzień, z Holandii za dwa dni. Dobudowywane jest kolejne 5 tys. m², zaś w dalszych planach jest dobudowanie jeszcze 10 tys. m² – wyjaśnił Leszek Niewiedziała.

Ekspert dodał też, że rynek rolniczy zmienia się w szybkim tempie. GRENE nadąża za tymi zmianami dzięki działowi zamówień specjalnych, który zajmuje się dedykowaną grupą produktów.

Jesteśmy w stanie sprostać wielu zamówieniom. Nasi specjaliści szukają dostawców, ustalają warunki zakupu i dostawy – kontynuował Kierownik Działu Franczyzy GRENE.

Sztandarowym produktem firmy są części zamienne do maszyn i ciągników. W sklepach GRENE można się także zaopatrzyć w drobny sprzęt i artykuły gospodarcze. Osobnym działem jest odzież robocza. W tym asortymencie firma sprzedaje najwyższej jakości specjalistyczną odzież ochronną dla rolników indywidualnych oraz pracowników dużych przedsiębiorstw rolnych i przemysłowych, szytą często na specjalne zamówienie.

Kolejnym polem działalności GRENE w Polsce jest branża hydrauliki siłowej, firma oferuje to standardowe gotowe wyroby. Można także zamówić węże, złącza i inne elementy hydrauliki siłowej przeznaczone do zastosowań specjalistycznych i odpowiadające indywidualnym wymaganiom. Stosunkowo młodą dziedziną, jest również sprzedaż artykułów jeździeckich i do hodowli koni.

Podczas spotkania z osobami zainteresowanymi współpracą franczyzową, Leszek Niewiedziała przytoczył kilka faktów historycznych. Firma GRENE została utworzona w 1915 roku w Danii. Wtedy jej założyciel Chr. C. Grene rozpoczął samodzielną działalność jako hurtowy sprzedawca artykułów do produkcji rolnej. Działalność GRENE w Polsce została rozpoczęta w 1996 roku, w momencie prywatyzacji firmy Agroma w Koninie. Po zakończeniu prywatyzacji tego przedsiębiorstwa i powstaniu spółki pracowniczej, została podjęta decyzja o pozyskaniu inwestora strategicznego. Wybór padł na duńską firmę GRENE.

Kompleksowe know-how zdobyte przez lata prowadzenia i rozwoju sieci detalicznej jest dzisiaj na tyle dopracowane, że firma chce podzielić się tą wiedzą z rynkiem i oferuje potencjalnym partnerom franczyzową formę współpracy. To nie ostatnie spotkanie w ramach „Drzwi Otwartych”. Osoby zainteresowane prowadzeniem własnego sklepu rolniczo-technicznego będą mogły wziąć udział w kolejnej edycji, podczas którego eksperci GRENE zaproszą do swojej siedziby, magazynu, sklepu wzorcowego i opowiedzą o szczegółach współpracy franczyzowej.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design