Franczyza Perfect Look Clinic z ambitnymi planami na najbliższe lata

Data dodania: 16 lutego 2024
Kategoria:

Sieć salonów urody chce otwierać po kilkadziesiąt punktów rocznie. Prowadzenie takiej działalności to dobry pomysł na dodatkowy biznes zarówno dla osób, które na co dzień zajmują się również czymś innym, jak i dla osób, które osobiście chcą poprowadzić salon.

Sieć Perfect Look Clinic tworzy obecnie 70 salonów w całej Polsce. W 2023 roku obroty całej sieci przekroczyły 30 mln zł i były o ok. 10% wyższe niż rok wcześniej. Jeszcze w tej dekadzie sieć chce zostać marką numer 1 wśród salonów kosmetycznych w Polsce, tj. pokryć kraj na tyle gęstą siecią gabinetów, że każdy będzie mógł dotrzeć do salonu Perfect Look Clinic w ciągu kilkunastu minut jazdy samochodem. Na koniec 2030 roku w Polsce ma działać nawet ok. 300-350 salonów Perfect Look Clinic.

Jesteśmy przygotowani operacyjnie do tak dynamicznego rozwoju. Ostatnie dwa lata wykorzystaliśmy, by dopracować procedury niezbędne do tego, aby zagwarantować wysoką jakość zarówno naszym franczyzobiorcom, jak i klientom końcowym. Zapewniamy szkolenia zabiegowe, sprzedażowe, biznesowe, przeprowadzamy też audyty w gabinetach - wyjaśnia Szymon Pankowski, dyrektor operacyjny sieci Perfect Look Clinic.

Aby założyć salon kosmetyczny należący do sieci, nie trzeba mieć przygotowania biznesowego czy branżowego. W roli franczyzobiorców sieci dobrze sprawdzają się zarówno osoby po studiach kosmetologicznych, które chciały mieć własny salon, ale nie prowadziły wcześniej firmy, jak i osoby, które z branżą beauty w ogóle nie miały do czynienia.

Właścicielem gabinetu PLC może zostać w zasadzie każdy przedsiębiorca posiadający odpowiedni kapitał oraz przede wszystkim chęć rozwoju i osiągania sukcesów. Mamy w sieci osoby, dla których gabinet jest drugą „nogą” biznesową, które prowadzą inne firmy lub nawet pracują na etatach. Z drugiej strony mamy też przedsiębiorców, dla których PLC jest jedynym zajęciem, a nawet takich, którzy sami wykonują zabiegi - mówi Szymon Pankowski. - Znakomita większość gabinetów PLC po okresie rozwoju, powtarzalnie generuje dodatnie wyniki finansowe. Dowodem na skuteczność modelu jest rozwój firm naszych partnerów i wola do otwierania kolejnych salonów. Mamy w sieci już kilku multifranczyzobiorców i jesteśmy otwarci na kolejne takie osoby - dodaje.

Do otwarcia salonu Perfect Look Clinic niezbędny jest oczywiście odpowiedni lokal o powierzchni ok. 80-120 mkw. W salonie powinna być możliwość stworzenia kilku gabinetów zabiegowych (optymalnie trzy, choć zdarzają się salony, w których znajdują się np. dwa lub cztery gabinety). Franczyzobiorca musi liczyć się z kosztem inwestycji na poziomie 80-120 tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć koszty remontu zależne od stanu lokalu. Dla osób, które chcą osobiście pracować w gabinecie, świadczyć ograniczony pakiet usług oraz posiadać nie więcej niż 2 stanowiska, firma przygotowała program Perfect Beauty Spot. Pozwala on otworzyć salon na start nieco niższym kosztem.

Franczyzobiorca musi zawsze pamiętać o przygotowaniu sobie buforu finansowego, pozwalającego na spokojny rozwój w okresie budowania rozpoznawalności gabinetu. Zazwyczaj trwa to od 3 do 12 miesięcy, choć zdarzają się nam salony, które potrzebują nieco więcej czasu, ale są i takie, które są rentowne już w pierwszym czy drugim miesiącu funkcjonowania - mówi Szymon Pankowski.

Z pewnością korzystnie na rentowności firm z branży kosmetycznej odbije się ogłoszona w styczniu 2024 r. zmiana stawek VAT dla tej branży, a konkretnie obniżka stawki tego podatku z 23% do 8%.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design