Da Grasso i Orkla sfinalizowały założenia umowy inwestycyjnej

Data dodania: 15 grudnia 2022
Kategoria:

Największa polska sieć pizzerii, Da Grasso, zakończyła proces pozyskania nowego inwestora branżowego, co stanowi ważny krok w rozwoju firmy.

Sfinalizowanie umowy z Orklą

Trzy miesiące temu podpisano wstępną umowę warunkową, po czym obie strony uzyskały zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i dopracowały warunki przyszłej współpracy. Zgodnie z ustaleniami, Orkla przejmuje 74% udziałów w Da Grasso, a założycielka Karolina Rozwandowicz pozostaje udziałowcem. Magdalena Piróg będzie kontynuować pełnienie funkcji prezesa zarządu.

Da Grasso i Orkla – nowe perspektywy

Karolina Rozwandowicz wyraża zadowolenie z dołączenia do rodziny Orkla, a Magdalena Piróg podkreśla gotowość na nowe wyzwania. Da Grasso, z ok. 190 lokalami franczyzowymi, wchodzi w nowy etap rozwoju z silnym wsparciem inwestycyjnym.

Orkla – konsolidator na rynku pizzerii

Orkla jest wiodącym norweskim dostawcą dóbr konsumpcyjnych dla sektora spożywczego. Od 2018 roku firma skupia się na konsolidacji rynku pizzerii w Europie, zarządzając łącznie 860 lokalami. Tommi Tervanen, CEO Orkla Pizza Out of Home, z zadowoleniem przyjmuje dołączenie Da Grasso do portfela firmy, co stanowi istotny krok w realizacji europejskiej strategii franczyzy pizzy.

Da Grasso wraz z Orklą zamierzają kontynuować dynamiczny rozwój, łącząc narzędzia, wiedzę i doświadczenie obu firm. Takie połączenie ma na celu dalsze umocnienie pozycji marki na polskim rynku. Zarząd Da Grasso, wraz z ambitnymi franczyzobiorcami, jest przygotowany na nowe wyzwania i możliwości rozwoju.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design