Credit Agricole zachęca do płatności zbliżeniowych w SoftPos

Data dodania: 12 października 2023
Kategoria:

System płatności zbliżeniowych SoftPos, zapewniający wygodę, niskie koszty oraz pełne bezpieczeństwo, jest teraz dostępny dla małych przedsiębiorców, którzy mogą go łatwo zainstalować na swoich smartfonach.

Bank Credit Agricole wprowadził dla swoich klientów nowatorską metodę akceptacji płatności zbliżeniowych przy pomocy aplikacji mobilnej SoftPos. Współpracując z Elavon, bank umożliwia używanie aplikacji na każdym urządzeniu z Androidem 8.0 lub wyższym, posiadającym dostęp do internetu i moduł NFC. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą przyjmować płatności za usługi i towary bez potrzeby posiadania dodatkowych urządzeń, takich jak terminal płatniczy czy PIN-pad. Wystarczające jest posiadanie smartfona czy tabletu.

SoftPos jest dostępny w sklepie Google Play i po zainstalowaniu na urządzeniu mobilnym pozwala na przyjmowanie płatności zbliżeniowych, w tym także tych wymagających PIN-u, zarówno za pomocą kart plastikowych, jak i mobilnych portfeli czy zegarków. Coraz więcej polskich firm, w tym z branży logistycznej, transportowej, gastronomicznej i beauty (salony fryzjerskie, kosmetyczne), decyduje się na wdrożenie tej metody płatności. Posiadanie jednego wielofunkcyjnego urządzenia znacząco zwiększa wygodę, mobilność i przyspiesza obsługę klienta, co jest kluczowe w każdej branży.

Credit Agricole i potrzeby klientów

W Credit Agricole zwracają uwagę na potrzeby klientów, którzy coraz częściej preferują płatności bezgotówkowe. Dlatego bank proponuje rozwiązanie SoftPos, które ułatwia zarówno życie firm, jak i ich klientów, eliminując konieczność instalowania dodatkowych terminali i infrastruktury do przesyłania danych. System spełnia wszystkie wymagania bezpieczeństwa i przepisów prawnych – zapewnia Damian Ragan, wiceprezes zarządu Credit Agricole.

Dodatkowym atutem technologii SoftPos jest jej certyfikacja bezpieczeństwa przez Mastercard i Visa, a także szybki dostęp do środków z transakcji dla klientów – już na następny dzień roboczy. Przedsiębiorcy korzystają również z dostępu do portalu Elavon Connect, umożliwiającego wgląd w dane transakcyjne i raportowanie.

System SoftPos przynosi także korzyści ekologiczne, eliminując konieczność używania drukarek, papieru i tuszu. Potwierdzenie transakcji może być wysłane na adres e-mail klienta lub pobrane po zeskanowaniu kodu QR. Użycie istniejącego smartfona do przyjmowania płatności zmniejsza potrzebę produkcji i utylizacji dodatkowych urządzeń, a także obniża zużycie energii i materiałów.

Koszty i podsumowanie

Koszty związane z użyciem SoftPOS są atrakcyjne dla firm. Aplikacja Elavon SoftPos jest bezpłatna przez cały okres trwania umowy, która może być zawarta na 24 lub 36 miesięcy. Standardowa oferta obejmuje prowizję w wysokości minimalnie 25 zł miesięcznie przy obrotach do 3900 zł. Oznacza to, że niskie obroty wiążą się z minimalną opłatą.

Program Polska Bezgotówkowa oferuje dodatkowe korzyści dla przedsiębiorców, którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie przyjmowali płatności kartami i zdecydują się na SoftPos. W ramach programu są zwolnieni z prowizji do łącznej kwoty 100 000 zł przez pierwszy rok. Po osiągnięciu tego limitu lub upływie okresu promocyjnego, klienci korzystają z oferty standardowej.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 20 000 - 50 000 zł
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: brak
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design