Biznes z uśmiechem

Data dodania: 18 kwietnia 2016
Kategoria:
Foto: Godan Strefa Uśmiechu

Godan, marka dostarczająca akcesoria rozrywkowe rozpoczęła budowę sieci franczyzowej. Sklepy pod szyldem Godan Strefa Uśmiechu nie mają konkurencji sieciowej, zarabiają na towarach wysokomarżowych i wyróżniają się niską kwotą inwestycji.

Jak mówi specjalista ds. rozwoju sieci Agnieszka Falińska, Godan Strefa Uśmiechu to koncept, który powstał w oparciu o ponad 25-letnie doświadczenie spółki. Do tej pory produkty firmy Godan były obecne głównie w sklepach wielkopowierzchniowych. Franczyza to kolejny etap rozwoju spółki, która nie rezygnując z dotychczasowej formuły działalności rozpoczęła budowę marki specjalistycznych sklepów detalicznych.

Zaletą naszego konceptu jest to, że nie ma on sieciowej konkurencji i ma stosunkowo niską stopę wejścia. Minimalna kwota inwestycji wynosi 40-50 tys. zł, ale są też formaty małych sklepów z minimalną kwotą 20 tys. zł – zaznacza Agnieszka Falińska.

Klientami sklepów Godan Strefa Uśmiechu są zarówno przedsiębiorcy (osoby działające w branży rozrywkowo-edukacyjnej), jak i indywidualni klienci, poszukujące produktów niezbędnych przy organizacjach urodzin czy innych imprez okolicznościowych.

Okazji jest wiele. Na przykład, jeśli chcemy odwiedzić znajomych, którym urodziło się dziecko, to do szpitala zamiast kwiatów można zamówić kompozycję z baloników. W odróżnieniu od ciętych kwiatów, bukiet z balonów będzie się trzymał przez półtora miesiąca. Jeżeli jest karnawał, czy inne imprezy przebierane, to przychodzimy do Godan Strefa Uśmiechu i kupujemy stroje dla dzieci i dorosłych. Mamy wszystko, co jest potrzebne dla organizacji przyjęć – kontynuuje Agnieszka Falińska.

Dodaje też, że franczyzę Godan Strefa Uśmiechu wyróżnia to, że franczyzobiorca musi sobie poradzić z obowiązkami przedstawiciela handlowego

Po pierwsze, nasz partner sprzedaje towar w sklepie stacjonarnym, do którego klienci przychodzą sami. Po drugie, ma wyłączność na swoje miasto, może wyjść z inicjatywą i zawrzeć umowę np. z cukiernią. Chodzi m.in. o to, że jak ktoś zamawia tort, np. z motywem Star Wars, ma możliwość zobaczyć katalog i zamówić cały komplet tematyczny (talerzyki, kubeczki, baloniki, przebranie itd.). Właściciel cukierni nie musi tego mieć na stanie, wystarczy, że zdzwoni i zamówi w naszym sklepie – tłumaczy.

Można też nawiązać współpracę z kwiaciarniami, właścicielami zamkniętych placów zabaw czy klubików dziecięcych. Udzielając stałych rabatów, można pozyskać stałych klientów. 

Godan to najbardziej rozpoznawalna marka dostarczająca akcesoria rozrywkowe. Firma słynie z licencjonowanych akcesoriów urodzinowych takich jak: Cars, Frozen, SPIDER-MAN i wielu innych. Jest producentem strojów karnawałowych oraz przebrań na różne okazje.

Szczegółowe informacje na temat współpracy z Godan Strefa Uśmiechu znajdują się w naszej bazie systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design