Bar wegański - pomysł, który się sprawdził

Data dodania: 27 marca 2017
Kategoria:
Foto: Krzysztof Bożek, współwłaściciel sieci barów wegańskich Krowarzywa
Oferta franczyzy jest dostępna od marca tego roku.

Sieć lokali z kuchnią wegańską, która działa na rynku od 2013 roku rozpoczyna rozwój we franczyzie. O tym, co planuje zaoferować mieszkańcom dużych i mniejszych miast opowiada Krzysztof Bożek, współwłaściciel sieci barów wegańskich Krowarzywa. 

Od kiedy jest dostępna franczyza Krowarzywa?

Oferta franczyzy jest dostępna od marca tego roku. Do rozwoju w tym formacie skłoniły nas liczne pytania o możliwość współpracy od osób zainteresowanych otwarciem Krowarzywa w różnych miastach w Polsce i na świecie. Nasi klienci wręcz domagają się naszych lokali w swoich miastach.

Kiedy planowane jest otwarcie franczyzowego baru?

Obecnie posiadamy 2 lokale w Warszawie i jeden w Krakowie. Mamy również food trucka, który niebawem zagości w Łodzi. Prawdopodobnie już w maju pojawimy się w Katowicach. Otrzymujemy liczne pytania dotyczące warunków współpracy franczyzowej. Prowadzimy rozmowy z pierwszymi zainteresowanymi otwarciem lokalu Krowarzywa. Rozmawiamy również z osobą zainteresowaną master franczyzą w Holandii oraz osobą chętną do otwarcia pojedynczego lokalu w Niemczech.

Skąd pojawił się pomysł na lokal, które będzie oferował dania bezmięsne?

Razem ze wspólnikiem nie jemy mięsa od wielu lat i chcieliśmy po prostu zrobić lokal, w którym sami będziemy mogli zjeść zdrowo, smacznie i bez mięsa. Zależało nam też na tym żeby jedzenie było podawane szybko i żeby było tanie, ale z naturalnych składników.

Restauracje wegańskie to domena dużych miast. Czy planują Państwo wejście do mniejszych miejscowości?

Mamy dwa modele naszej franczyzy: dla dużych miast i dla mniejszych powyżej 150 tys. mieszkańców. Dieta wegańska i zdrowy styl życia są coraz bardziej popularne i nie są domeną tylko dużych miast. Naszymi klientami w zdecydowanej większości są ludzie, którzy na co dzień jedzą mięso, a nasze burgery traktują jako zdrową odmianę i po prostu coś smacznego. Dlatego mamy przekonanie, że nasze lokale sprawdzą się również w mniejszych miastach tym bardziej, że będziemy udzielać wyłączności terytorialnej.

Aby otworzyć franczyzowy lokal Kroważywa trzeba mieć minimum 200 tys. zł na start. Czy franczyzobiorcy mogą liczyć na pomoc w pozyskaniu finansowania?

Kwota inwestycji jest zależna od stanu i wyposażenia lokalu jaki wynajmie franczyzobiorca. Może być oczywiście mniejsza jeżeli uda się wynająć lokal już częściowo przystosowany. Niestety nie zapewniamy pomocy przy finansowaniu, ale pomagamy w znalezieniu sprawdzonych dostawców i optymalizacji kosztów przystosowania.

Po jakim okresie działalności można się spodziewać zwrotu poniesionych kosztów?

Przewidywany zwrot inwestycji to już około 8 miesięcy.

Jaki jest idealny profil kandydata na franczyzobiorcę?

Nie trzeba mieć doświadczenia w prowadzeniu lokalu gastronomicznego, ponieważ my zapewniamy większość produktów. Mile widziane jest doświadczenie w zarządzaniu ludźmi i prowadzeniu swojej firmy.

Rozmawiała Irina Nowochatko-Kowalczyk

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Antygen.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design