AmRest przenosi się do Hiszpanii

Data dodania: 28 lipca 2017
Kategoria:
Foto: KFC

Operator znanych sieci gastronomicznych przeniesie swoją siedzibę statutową do Pozuelo de Alarcón, w okolicach Madrytu. Z Polską pożegna się na początku przyszłego roku.

Spółka planuje pozostać na warszawskim parkiecie, ale myśli też o wejściu na giełdę w Europie Zachodniej. „Przeniesienie siedziby nie będzie miało wpływu na notowanie akcji spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Nie zmieni się również kapitał zakładowy spółki. Zmieni się jednak statut spółki, a prawa i obowiązki akcjonariuszy będą regulowane przez prawo hiszpańskie” - napisano w komunikacie.

Jak argumentuje zarząd AmRest, przeniesienie do Hiszpanii i notowanie na giełdzie papierów wartościowych w Europie Zachodniej spowodują, że akcje spółki będą notowane w euro, które jest walutą silną i dobrze rozpoznawalną na międzynarodowych rynkach finansowych, co powinno przynieść spółce korzyści, w tym dostęp do nowych możliwości finansowania, szerszy dostęp do międzynarodowych rynków kapitałowych, zwiększenie rozpoznawalności marki i promocję.

AmRest Holdings jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1993 roku spółka rozwija portfolio marek, liderów w swoich kategoriach, takich jak KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks w oparciu o franczyzę i współpracę typu joint venture. AmRest jest właścicielem marki La Tagliatella, która rozwijana jest zarówno przez restauracje zarządzane przez spółkę, jak i poprzez franczyzę. W 2012 roku do portfolio AmRest dołączyły dwie doskonale prosperujące chińskie marki: Blue Frog i KABB.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design