ABC największą siecią franczyzową na rynku

Data dodania: 28 stycznia 2022
Kategoria:

Sieć handlowa ABC, zarządzana przez Grupę Eurocash, utrzymuje swoją pozycję lidera wśród sieci franczyzowych w Polsce. Obecnie pod szyldem ABC działa ponad 9 tys. lokalnych sklepów, prowadzonych przez niezależnych przedsiębiorców. Od kwietnia 2021 roku, 700 z tych sklepów przeszło przez proces odświeżenia identyfikacji wizualnej. Sieć ma także ambitne plany rozwoju na bieżący rok.

Pomimo trwającej epidemii, sieć ABC powiększyła się o 833 nowe sklepy. Zrzeszenie w sieci daje niezależnym polskim przedsiębiorcom możliwość zwiększenia konkurencyjności ich działalności.

Proces odnowienia wizerunku sklepów

W 2021 roku rozpoczął się proces odnowienia wizerunku sklepów należących do sieci ABC. W ramach tego procesu, który dotknął już 700 lokalnych sklepów, wprowadzona została nowa identyfikacja wizualna. Zmiany te obejmują zarówno komunikację zewnętrzną, jak i wewnętrzną sklepów. To największa metamorfoza sieci od ponad 20 lat, przyczyniająca się do lepszego doświadczenia konsumenckiego i wzrostu sprzedaży w sklepach. Właściciele sklepów, którzy przeszli rebranding, odnotowują dwucyfrowe wzrosty obrotów w porównaniu do roku poprzedniego.

Wdrażanie strategii transformacji cyfrowej

W ubiegłym roku sieć ABC rozpoczęła wdrażanie strategii transformacji cyfrowej. Innowacyjny system kasowy mojpos.pl wspiera sklepy w zarządzaniu sprzedażą, polityką promocyjną i lojalnością klientów. Obecnie z tego systemu korzysta już 1500 sklepów sieci, co przekłada się na wzrost ich sprzedaży i konkurencyjności.

Planowane działania na przyszłość

Dalszy rozwój marki ABC koncentruje się na kontynuacji procesu rebrandingu i ekspansji sieci. W ramach wsparcia technologicznego planowane jest wprowadzenie aplikacji mobilnej zintegrowanej z kartą lojalnościową i promocjami. Aplikacja umożliwi właścicielom sklepów personalizowanie oferty w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby konsumentów i umocnienie relacji z klientami.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design