Sieć klubów Zdrofit uruchamia franczyzę

Data dodania: 11 grudnia 2015
Kategoria:
Foto: Zdrofit

Działająca od 10 lat na rynku sieć klubów Zdrofit Fitness Klub rozpoczyna ekspansję poprzez franczyzę. Pod jej marką funkcjonuje obecnie 11 klubów własnych.

Co jakiś czas słyszymy o nowych konceptach zagranicznych w sektorze fitness. Jednak jak dotąd żadnej z tych sieci nie udało się podbić polskiego rynku. Zdrofit Fitness Klub to pierwsza polska sieć, która wypracowała sprawdzone know-how i jest gotowa, by swój pomysł na biznes udostępniać innym.

- Nasze kluby zrodziły się z pasji do ruchu. Powstaliśmy w 2005 roku jako mała rodzinna firma, w której wszystkim przyświecał jeden główny cel. Chcieliśmy pokazać innym jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna. Będąc świadomymi wielkiego wpływu aktywności i wysiłku fizycznego na samopoczucie stworzyliśmy kluby w których oprócz kompetentnego podejścia do treningu chcemy zarazić każdego zdrowym stylem życia i umiejętnością cieszenia się ruchem – mówi Jakub Raniszewski, członek zarządu i jeden ze wspólników.

Aby pomóc osiągnąć ten stan i zrealizować cele treningowe powstała sieć nowoczesnych klubów Zdrofit Fitness Klub. Każdy klub posiada siłownię wyposażoną w światowej klasy sprzęt i przestronne, klimatyzowane i wygodne sale do zajęć grupowych. Pięć z nich ma salę przystosowaną do zajęć na rowerach stacjonarnych. W szatniach można zrelaksować się zażywając kąpieli w saunie fińskiej. 

Kompletne wyposażenie franczyzowego klubu Zdrofit Fitness Klub w sprzęt i inną infrastrukturę techniczną łączy się z nakładami inwestycyjnymi w wysokości około 374 tys. zł netto dla klubu o powierzchni 500 m². Natomiast w wariancie klubu o powierzchni 1 000 m² jest to koszt około 569 tys. zł netto. Opłata wstępna wynosi 30 tys. zł netto. W jej ramach franczyzobiorca otrzymuje prawo do korzystania z marki, stały transfer know-how, pakiet niezbędnych szkoleń, a także pełne wsparcie merytoryczne oraz organizacyjne. Bieżąca opłata franczyzowa wynosi 2% wartości obrotu netto a opłata marketingowa to 3% wartości obrotu netto.

Strategia rozwoju sieci franczyzowej klubów działających pod marką Zdrofit Fitness Klub zakłada uruchamianie klubów w dualnym wariancie współpracy franczyzowej. z nowymi inwestorami, zainteresowanymi prowadzeniem rentownego biznesu pod rozpoznawalną marką, a także z właścicielami działających klubów fitness, którzy chcieliby dokonać rekonfiguracji dotychczas prowadzonej działalności.

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design