Wszystkie sklepy Samo Zdrowie na plusie

Data dodania: 10 marca 2021
Kategoria:
Foto: Sklep Samo Zdrowie

W ubiegłym roku, sieć Samo Zdrowie zawarła sześć nowych umów franczyzowych. Pomimo chwilowych trudności spowodowanych pandemią, branża sklepów medycznych szybko wróciła do trendu wzrostowego.

Wpływ pandemii na działalność sieci

"Pierwsze dwa miesiące pandemii były dla nas najtrudniejsze. Odnotowaliśmy spadek liczby klientów, którzy obawiali się opuszczać domy. Staraliśmy się również dostosować asortyment do bieżących potrzeb związanych z COVID-19. Sytuacja jednak ustabilizowała się, a obecnie nie brakuje nam klientów ani zainteresowania franczyzą," wyjaśnia Edyta Braszkowska, właścicielka sieci. W ubiegłym roku sieć Samo Zdrowie pozyskała sześciu nowych franczyzobiorców, podczas gdy rok wcześniej podpisała pięć nowych umów.

Zwiększone zapotrzebowanie na produkty medyczne

Ostatni czas charakteryzuje się znacznym wzrostem popytu na produkty związane z ochroną zdrowia, takie jak pulsoksymetry, ciśnieniomierze, płyny do dezynfekcji czy maseczki. Ten wzrost sprzedaży wpłynął pozytywnie na dochody sklepów medycznych.

Zainteresowanie branżą medyczną ze strony innych firm

"Obserwujemy, że firmy, które ucierpiały z powodu pandemii, rozważają wejście w naszą branżę. Na przykład, fizjoterapeuci, którzy na jakiś czas stracili pacjentów, planują otwieranie sklepów przy swoich gabinetach. To doskonałe połączenie," dodaje Edyta Braszkowska. Podkreśla również, że wszystkie sklepy w sieci Samo Zdrowie odnotowały zyski w minionym roku, nawet te otwarte na początku 2020.

Sieć Samo Zdrowie planuje w bieżącym roku otwarcie nowych placówek, szczególnie w pięciu województwach, gdzie obecnie nie posiada swoich sklepów: podlaskim, łódzkim, lubuskim, opolskim i świętokrzyskim.

Kandydaci na franczyzobiorców powinni dysponować odpowiednim lokalem, który jest dobrze umiejscowiony i widoczny, najlepiej w pobliżu przystanków autobusowych, przychodni lub szpitali. Ważna jest także dostępność parkingu. Zgodnie z wytycznymi NFZ, lokal musi być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszty inwestycji wsklep Samo Zdrowie

Inwestycja w otwarcie sklepu Samo Zdrowie to około 60 tys. zł, w tym jednorazowa opłata franczyzowa wynosząca 15 tys. zł netto, koszty pierwszego zatowarowania, oznakowania sklepu, ubezpieczenia, zakupu mebli, przeprowadzenia remontu, komputera, kasy fiskalnej i oprogramowania.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 60 000 zł
  • Opłata wstępna: 15 000 zł
  • Opłata bieżąca: 1000 zł
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design