Sklepy z zabawkami w portfolio restauratora

Data dodania: 19 stycznia 2017
Kategoria:
Foto: Toy Planet

Firma Wojtex, w portfolio której znajduje się kilka franczyz gastronomicznych wychodzi poza swoją branżę. Przejęła sieć sklepów z zabawkami, którą również będzie rozwijać we franczyzie.

11 stycznia 2017 roku firma PPHU Wojtex podpisała umowę ze spółką TOY Planet, na mocy której przejęła prawa i obowiązki dotychczasowego franczyzodawcy - TOY Planet Sp. z o.o. i tym samym stała się właścicielem kolejnego systemu franczyzowego.

Przejęliśmy zorganizowaną część przedsiębiorstwa Toy Planet w postaci marki i sieci sklepów franczyzowych. Widzę potencjał rozwoju tej sieci w skali całego kraju – mówi nam Wojciech Goduński, właściciel firmy Wojtex.

Połączenie wieloletniego doświadczenia Wojteksu wraz z ogromnym potencjałem marki TOY Planet zapowiada nadchodzącą rewolucję na rynku franczyzy. Nowy właściciel ma w planach podjęcie szeregu działań i inwestycji, które mają na celu przyspieszenie rozwoju sieci TOY Planet.

W planach firmy jest także stworzenie hurtowni markowych zabawek i centralnego magazynu, który będzie zaopatrywać sklepy działające w sieci - tak jak to działa w przypadku naszych konceptów gastronomicznych. Ponadto, planujemy uruchomienie sklepu internetowego dedykowanego marce Toy Planet – kontynuuje Wojciech Goduński.

Firma Wojtex jest właścicielem kilku rozwiniętych systemów gastronomicznych: sieci pizzerii Biesiadowo i Crazy Piramid Pizza, smażalni ryb Rybkodajni oraz przejętej sieci Western Chicken i Coffeeloffee (dawniej Take Away Coffee). Łącznie Wojtex posiada ponad 130 lokali w Polsce i zapowiada dalszy rozwój swoich konceptów gastronomicznych.

Sieć sklepów dla dzieci TOY Planet to dynamicznie rozwijający się system franczyzowy, specjalizujący się w sprzedaży markowych zabawek. Celem konceptu jest tworzenie ciepłych i przyjaznych  miejsc, w których każdy Klient, zarówno Mały jak i Duży, będzie czuł się wyjątkowo. W swojej bogatej ofercie TOY Planet posiada produkty, które są przeznaczone dla dzieci w wieku od 0 do 14 lat. Dostępny asortyment jest odpowiednio przemyślany, aby jak najlepiej dbać  o rozwój, kreatywność oraz dobre samopoczucie każdego dziecka.

Obecnie sieć TOY Planet jest liderem na rynku branży dziecięcej. Pod szyldem marki z sukcesem działa około 40 sklepów z zabawkami, które zlokalizowane są głównie w centrach i galeriach handlowych. Jeszcze w lutym br. planowane są otwarcia dwóch nowych placówek.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: od 41 000 zł, lokal od 30m2 – od 52 000 zł
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: 800 zł + 1% od obrotu/miesiąc
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design