Studio Synergy z trzema franczyzobiorcami w pierwszej połowie 2021 roku

Autor: MK
Data dodania: 25 czerwca 2021
Kategoria:

W czasie lockdownu Polacy szukali dostępnej i bezpiecznej alternatywy dla aktywności fizycznej. Popularną opcją okazał się trening personalny EMS. To inwestycja, która nie wymaga bardzo dużego wkładu, a odpowiednio prowadzona stanowi dochodowy interes.

EMS to skrót wywodzący się języka angielskiego i oznacza Electrical Muscle Stimulation. Elektrostymulacja mięśni to metoda ćwiczeń, która wzięła początek z fizjoterapii. Takie rozwiązanie miało pierwotnie za zadanie pomagać w powrocie do zdrowia po kontuzjach.

Zalecana sesja EMS to 20 minut, raz w tygodniu. Trening pobudza 90% wszystkich mięśni, a efekty można uzyskać po 10-12 treningach. Regularne ćwiczenia przyspieszają metabolizm, a klienci są w stanie spalić tkankę tłuszczową szybciej niż na tradycyjnej siłowni. EMS ponadto zmniejsza uciążliwy ból pleców, poprawia wydolność płuc oraz eliminuje cellulit.

Biznes z potencjałem prosto z Niemiec

Niemcy z metody rehabilitacji utworzyli nowoczesny trening, który pokochali nasi zachodni sąsiedzi. Biznes okazał się tak rentowny, że studia EMS zaczęły powstawać przy każdej ulicy w niemieckich miasteczkach. Kameralna atmosfera, szybkość i efektywność - to przeważyło na popularności usługi.

Za pomysłowością Niemców poszły inne kraje jak m.in. Szwajcaria, Francja i Austria. Trening EMS stał się stałą potrzebą zapracowanych Europejczyków.

Od małego gabinetu EMS do ogólnopolskiej marki

Elektrostymulacja dotarła również do Polski. Pierwszym Studiem w województwie małopolskim był krakowski start-up Studio Synergy. Biznes z niewielkiego pomieszczenia w klinice urody estetycznej na krakowskim Salwatorze ewoluował w ogólnopolską sieć, liczącą już 7 lokali w kraju, w tym 4 studia własne.

Od początku rozwoju firmy myślałem o Studio Synergy jako koncepcie biznesowym. Firma powstała z pasji do aktywnego trybu życia, do innowacyjnego treningu. Chcieliśmy zaproponować coś więcej niż zwykły trening zapracowanym mieszkańcom z Krakowa, a teraz już z całej Polski. - mówi Bartłomiej Stanek, właściciel marki Studio Synergy.

Studio EMS - produkt eksportowy na wschód?

Od początku 2021 sieci Studio Synergy udało się zrealizować dwie umowy franczyzowe w województwie śląskim - w Katowicach i w Bielsku Białej. Po wakacjach jest planowane otwarcie nowego lokalu w Radomiu (woj. mazowieckie). Równolegle trwają również rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami.

Przez najbliższe 2-3 lata planujemy ekspansję na kolejne miasta w Polsce. Na ten moment prowadzimy skrupulatną rekrutację franczyzobiorców i dużo czasu poświęcamy nowo otwartym klubom - zapewnia Bartłomiej Stanek, dyrektor ds. Rozwoju sieci Studio Synergy. Pierwszy rok rozwijania się franczyzy jest dla nas bardzo istotny, bo chcemy, aby jakość nowych klubów była równie wysoka jak w Krakowie. Naszą główną wizją jest działanie w Europie Środkowo-Wschodniej – dodaje.

STUDIO SYNERGY - to sieć butikowych studiów EMS z najdłuższym doświadczeniem w Polsce. W kameralnej przestrzeni o butikowym charakterze oferujemy trening przy użyciu najnowocześniejszej i wyjątkowo skutecznej metody EMS (Electrical Muscle Stimulation). Największą zaletą innowacyjnego treningu EMS jest jego efektywność oraz krótki czas, tylko 20 minut 1 raz w tygodniu. Jako jedni z niewielu w Polsce posiadamy wieloletnie doświadczenie w stosowaniu elektrostymulacji mięśni, które poparte jest certyfikatami jedynej na świecie, niemieckiej akademii szkoleniowej specjalizującej się w treningu EMS. Posiadamy 4 studia własne w Krakowie oraz 2 studia franczyzowe w województwie śląskim - w Katowicach i w Bielsku-Białej.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: od 95 000 zł netto
  • Opłata wstępna: 15 000 zł netto
  • Opłata bieżąca: 6% od wysokości sprzedaży netto (uiszczana miesięcznie od momentu otwarcia klubu)
  • Opłata marketingowa: 2% od wysokości sprzedaży netto

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram