Studio Synergy z trzema franczyzobiorcami w pierwszej połowie 2021 roku

Data dodania: 25 czerwca 2021
Kategoria:

W okresie ograniczeń związanych z pandemią, Polacy zaczęli poszukiwać bezpiecznych i dostępnych form aktywności fizycznej. Jedną z popularnych metod stał się trening personalny z wykorzystaniem EMS, który okazał się inwestycją o niewielkich wymaganiach finansowych, ale z potencjałem do generowania zysków.

EMS, znany również jako Electrical Muscle Stimulation, to technika treningowa wywodząca się z fizjoterapii, pierwotnie stosowana do wspomagania rehabilitacji po urazach.

Rekomendowany czas sesji EMS wynosi 20 minut tygodniowo. Metoda ta angażuje do 90% mięśni, a widoczne rezultaty pojawiają się już po 10-12 sesjach. Regularne ćwiczenia z użyciem EMS przyspieszają metabolizm, pozwalają szybciej redukować tkankę tłuszczową, łagodzą ból pleców, poprawiają kondycję płuc i zmniejszają cellulit.

EMS - niemiecki pomysł na biznes

W Niemczech technika EMS ewoluowała z metody rehabilitacyjnej w nowoczesny sposób na trening. Zyskała ogromną popularność, a studia EMS zaczęły pojawiać się w każdym niemieckim miasteczku. Kameralna atmosfera, szybkość i efektywność treningów przyczyniły się do sukcesu.

Inne kraje, takie jak Szwajcaria, Francja czy Austria, podążyły śladem Niemiec. Trening EMS stał się codzienną potrzebą wielu zapracowanych mieszkańców Europy.

Metoda EMS dotarła również do Polski. Studio Synergy, pierwsze studio EMS w Małopolsce, rozpoczęło działalność jako krakowski start-up w niewielkim lokalu. Teraz, rozwinięte w ogólnopolską sieć, liczy już 7 punktów, w tym 4 własne.

Wizja Bartłomieja Stanka dla Studio Synergy

Bartłomiej Stanek, założyciel Studio Synergy, od początku widział swoją firmę jako biznesową inicjatywę. Początki firmy opierały się na pasji do aktywności fizycznej i innowacyjnych metod treningowych. Celem było zaoferowanie czegoś więcej niż standardowy trening, początkowo mieszkańcom Krakowa, a obecnie klientom z całej Polski.

Od początku 2021 roku Studio Synergy podpisało dwie umowy franczyzowe w Śląskiem - w Katowicach i Bielsku-Białej. Po wakacjach planowane jest otwarcie kolejnego lokalu w Radomiu. Trwają rozmowy z kolejnymi potencjalnymi franczyzobiorcami.

W ciągu najbliższych 2-3 lat firma planuje dalszą ekspansję na terenie Polski. Rekrutacja franczyzobiorców jest prowadzona starannie, a dużo uwagi poświęca się nowo otwartym klubom. Stanek podkreśla, że jakość nowych klubów powinna dorównywać standardom krakowskich studiów. Głównym celem jest ekspansja w Europie Środkowo-Wschodniej.

Lider na polskim rynku EMS

Sieć Studio Synergy to kolekcja butikowych studiów EMS, cieszących się najdłuższym stażem w Polsce. W intymnej i ekskluzywnej przestrzeni oferują treningi EMS wykorzystujące najnowocześniejsze technologie. Treningi EMS odznaczają się wyjątkową efektywnością i krótkim czasem - zaledwie 20 minut tygodniowo. Studio Synergy posiada doświadczenie potwierdzone certyfikatami z niemieckiej akademii szkoleniowej specjalizującej się w treningu EMS. Obecnie sieć liczy 4 studia własne w Krakowie i 2 franczyzowe w Śląskiem.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design