Studio Figura planuje kolejne otwarcia na 2021 roku

Data dodania: 22 grudnia 2020
Kategoria:
Foto: Studio Figura

Foto: Studio Figura

Jednym ze skutków epidemii dla wielu osób okazały się… nadprogramowe kilogramy. Dlatego nadchodzący rok powinien przynieść spore ożywienie w branży modelowania sylwetki.

W przyszłym roku Studio Figura International będzie świętować 15-lecie działalności. Sieć liczy już ok. 300 gabinetów modelowania sylwetki w Polsce i ponad 1000 zagranicą. Jak większość biznesów z branży beauty, Studio Figura odczuło skutki koronakryzysu.

– Od połowy marca do połowy maja mieliśmy kompletny lockdown, podczas którego właściciele gabinetów nie mogli prowadzić działalności usługowej. W tym czasie staraliśmy się pozostawać w kontakcie z klientami i podtrzymywać ich na duchu oraz dostarczać programy żywieniowe, suplementy i kosmetyki - mówi Aneta Wolczyńska, członek zarządu Studio Figura International i dyrektor rozwoju marki Studio Figura. - Za czas lockdownu wielu przedsiębiorców otrzymało wsparcie finansowe, które pozwoliło im przetrwać niełatwe miesiące. Odmrożenie nastąpiło w połowie maja i to był najlepszy moment dla gabinetów partnerskich – dodaje.

Maj i czerwiec były miesiącami najwyższych przychodów ze względu na dużą ilość klientów. Jednak później znów sytuacja się odwróciła. Obecnie gabinety Studio Figura notują spadek ilości klientek w granicach 20-50 proc. Jak ocenia Wolczyńska, klienci ponownie zaktywizują się w okolicach lutego-marca 2021, a w kolejnych miesiącach będzie można spodziewać się dalszych wzrostów.

– Obecnie kontraktujemy otwarcia nowych gabinetów Studio Figura i celowo rezerwujemy daty otwarć na początek 2021 roku – mówi Wolczyńska. Podkreśla jednak, że już teraz należy zacząć planować strategię i promocję marki. Studio Figura, wbrew ogólnej tendencji na rynku, zdecydowało się zintensyfikować aktywność marketingową. Firma podpisała również nowy kontrakt na emisję III sezonu cyklu telewizyjnego „Twoja Nowa Figura” w sezonie wiosna-lato 2021.

Właściciele gabinetów Studio Figura mogą liczyć na zyski od 10 tys. zł w górę. – Nasze gabinety generują średnie przychody na poziomie 35-60 tys. zł miesięcznie. Odejmując koszty, które średnio są na poziomie 25-30 tys. zł, zysk miesięczny wynosi 10-30 tys. zł – wylicza Aneta Wolczyńska.

Chcąc zarabiać takie pieniądze, franczyzobiorca powinien wyposażyć gabinet w co najmniej  12 urządzeń, tzw. stacji zabiegowo-treningowych. Koszt ich zakupu to ok. 160-200 tys. zł netto. Aż 98 proc. franczyzobiorców Studia Figura decyduje się jednak sfinansować ten wydatek leasingiem lub kredytem. Wówczas kapitał niezbędny na start jest dużo niższy. Trzeba liczyć się z wydatkiem na adaptację lokalu zależnym od jego stanu wyjściowego. Franczyzodawca pobiera też jednorazową opłatę wstępną w wysokości 20 tys. zł netto.

Nie wiesz która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza? Zobacz nasz katalog franczyz i wybór stanie się prosty.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design