Spada liczba sklepów Carrefour Express

Data dodania: 1 sierpnia 2023
Kategoria:

Sieć sklepów Carrefour w Polsce liczy 857 placówek. To spadek o 100 sklepów w ciągu dwóch lat.

Na koniec czerwca tego roku Carrefour posiadał w naszym kraju 95 hipermarketów, 153 supermarkety, 602 sklepy convenience Carrefour Express i 7 dyskontów Supeco. O ile liczba sklepów wielkopowierzchniowych się nie zmienia, to sukcesywnie maleje liczba małych sklepów działających pod francuską marką i rozwijanych we franczyzie.

Okazuje się bowiem, że 602 sklepy convenience Carrefour Express to o ponad 100 mniej niż na koniec 2021 r., kiedy to Carrefour miał 704 sklepy w tym formacie.

Malejąca liczba sklepów przekłada się na nie najlepsze wyniki sprzedażowe. W pierwszym półroczu 2023 r. sprzedaż LfL (like-for-like) Carrefoura w Polsce wzrosła o 3,1 proc.

W tym samym okresie sprzedaż Carrefoura w naszym kraju wyniosła 1,098 mld euro, co oznacza wzrost o 1,7 proc. przy aktualnych kursach walut i po uwzględnieniu paliw. Przy stałych kursach walut i po uwzględnieniu paliw sprzedaż sieci wzrosła w naszym kraju o 1,4 proc.

Jak widać z przytoczonych danych rozwój sieci sklepów convenience w wydaniu Carrefour niewątpliwie dostał zadyszki na polskim rynku. W tym segmencie francuska firma wyraźnie traci dystans do Żabki, której sieć tylko w 2022 roku powiększyła się o ponad tysiąc sklepów i na koniec ubiegłego roku liczyła 9 021 sklepów.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: (inwestycja uzależniona od lokalizacji)
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: opłata uzależniona od obrotu sklepu
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design