Sieć the White Bear Coffee z planami na najbliższe miesiące

Data dodania: 26 października 2022
Kategoria:

Sieć kawiarni the White Bear Coffee, niezniechęcona obecną sytuacją rynkową, planuje otwarcie nowych lokali w Polsce. Zapowiadane są kolejne otwarcia w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Łomży.

– Naszym atutem jest wysokiej jakości produkt, dopracowany koncept i nowoczesne rozwiązania. Mimo wzrostu cen kawy i nośników energii, nasze kawiarnie cieszą się dużą popularnością – mówi Urszula Olechno, CEO sieci.

Sieć obecnie liczy 8 franczyzowych punktów, z planami szybkiego wzrostu. Pierwszy multifranczyzobiorca, oprócz lokalu w Giżycku, otworzy drugi lokal w Lublinie.

– Rozwijamy się mimo zbliżającego się kryzysu, nie zwalniając tempa. Jesteśmy przekonani o skuteczności naszego konceptu – dodaje Olechno.

Przyczyny drożejącej kawy

Ceny kawy rosną od dwóch lat, z 80% wzrostem cen ziaren w 2021 roku. Główne przyczyny to pandemia, problemy w łańcuchach dostaw, zwiększone koszty transportu oraz zmiany klimatyczne, takie jak susza i przymrozki w Brazylii.

– W 2022 roku sytuacja się pogorszyła. Czynniki inflacyjne, wzrost cen paliw, energii elektrycznej i pracy, a także wojna w Ukrainie wpływają na rynek – mówi Marcin Zalewski, współwłaściciel sieci.

Wyzwania i działania sieci

– Przez jakiś czas absorbowałyśmy wzrost kosztów, ale obecnie konieczne jest włączenie klientów w te zmiany. Mimo to, trend picia kawy na mieście rośnie, a naszym celem jest przekonanie klientów do wyboru naszej sieci – podkreśla Zalewski.

Inwestycje w rozwój i szkolenia

The White Bear Coffee stawia na nowoczesny marketing internetowy, budowanie społeczności wokół kawiarni oraz rozwój własnej aplikacji mobilnej. Ważnym elementem strategii są też profesjonalne szkolenia pracowników.

– Oferujemy kompleksowe szkolenia, od baristyki po umiejętności miękkie. Chcemy budować zespoły, które zapewnią najwyższe standardy obsługi i zadowolenia klientów – podsumowuje Olechno.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design