Sieć Gatta uzyskała ochronę przez wierzycielami

Data dodania: 25 stycznia 2021
Kategoria:
Foto: Gatta

Sąd Gospodarczy w Łodzi ogłosił postępowanie sanacyjne wobec producenta rajstop i bielizny, firmy Ferax ze Zduńskiej Woli, która jest właścicielem marki Gatta i sieci salonów działających pod tą marką.

Ferax jest kolejną ofiarą pandemii i wprowadzanych w jej wyniku lockdawnów w gospodarce. Co prawda spółka miała problemy już wcześniej, ale wyglądało na to, że powoli wychodzi na prostą. Za 2019 rok spółka miała stratę w wysokości 4,4 mln zł, która była jednak istotnie mniejsza od straty w 2018 roku, która wynosiła 9 mln zł. Później jednak pojawiły się ograniczenia wynikające z pandemii, które spowodowały duże spadki sprzedaży w sklepach sieci, których nie zrekompensowała sprzedaż internetowa. Dlatego zarząd postanowił szukać ochrony przed wierzycielami w drodze postępowania sanacyjnego.

W ocenie zarządu spółki pozytywna decyzja sądu pozwoli firmie realizować sprzedaż na dotychczasowych zasadach. Zarówno sklepy stacjonarne, jak i sklep internetowy działają płynnie, codzienna sprzedaż oraz wysyłki są realizowane zgodnie z zamówieniami. Klienci mają stały i swobodny dostęp do pełnej oferty produktowej, a także bez przeszkód mogą korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru.

Ferax jest jednym z ostatnich dużych producentów wyrobów odzieżowych, który nie zleca produkcji w krajach Dalekiego Wschodu tylko swoje kolekcje bielizny i rajstop produkuje w kraju, a dokładnie w zakładzie w Zduńskiej Woli zatrudniającym 1400 osób. Sprzedaż prowadzi przez sieć 130 sklepów, z których 33 są prowadzone we franczyzie. Poza rajstopami i bielizną w ofercie sklepów są też sukienki, spódniczki, bluzki, body, swetry, bluzy, spodnie, legginsy, bielizna tradycyjna i bezszwowa.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design