Sieć Carrefour rusza z ofertą franczyzy

Data dodania: 18 sierpnia 2022
Kategoria:

Carrefour, znany detalista, poszerza swoją ofertę franczyzową o segment hipermarketów, kontynuując sukces franczyz supermarketów i sklepów convenience. Pierwszy hipermarket Carrefour w Polsce prowadzony przez niezależnego przedsiębiorcę rozpocznie działalność we wrześniu w Bełchatowie.

Początki franczyzy Carrefour w Polsce sięgają 2007 roku w segmencie convenience. Od tego czasu firma otworzyła ponad 700 sklepów w tej formule, a także ponad 30 supermarketów franczyzowych, z których pierwszy powstał w 2018 roku. Rozwój większych formatów przyspieszył ekspansję Carrefour na polskim rynku i przyczynił się do zwiększenia rentowności.

Franczyza hipermarketów carrefour

Carrefour wprowadza franczyzową ofertę dla hipermarketów, rozwijając ten segment poprzez otwarcie nowych sklepów z partnerami biznesowymi oraz przekazując już działające placówki. Pierwszym hipermarketem franczyzowym będzie lokalizacja w Bełchatowie przy ulicy Kolejowej, która zacznie działać we wrześniu.

Oferta franczyzy hipermarketów Carrefour jest skierowana do przedsiębiorców z własnym lokalem oraz inwestorów zainteresowanych przejęciem istniejących sklepów. Podobne modele współpracy odniosły sukces w segmencie supermarketów od 2018 roku.

Komentarz zarządu Carrefour

Marek Lipka, Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy Carrefour Polska, podkreśla, że franczyza supermarketów Carrefour odniosła sukces, z wieloma zadowolonymi partnerami prowadzącymi więcej niż jeden sklep. Lipka zauważa, że firma udostępnia partnerom dane o mocnych i słabych stronach sklepów, co w połączeniu z zaangażowaniem franczyzobiorców przyczynia się do wzrostu wyników. Wyraża przekonanie, że model franczyzowy hipermarketów odniesie podobny sukces na polskim rynku.

Hipermarket Carrefour w Bełchatowie ma powierzchnię 3500 metrów kwadratowych, został otwarty w 2020 roku i zatrudnia około 40 pracowników. Oferuje ponad 27.000 produktów. Wszyscy obecni pracownicy sklepu Carrefour zachowają zatrudnienie w nowej placówce franczyzowej, która będzie dostępna dla klientów od września.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: (inwestycja uzależniona od lokalizacji)
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: opłata uzależniona od obrotu sklepu
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design