Samo Zdrowie rozwija sieć w całej Polsce

Data dodania: 5 listopada 2021
Kategoria:

Sieć sklepów medycznych Samo Zdrowie powiększyła się w tym roku o kolejne placówki, które od początku działalności notują bardzo dobre wyniki. Cel na 2022 rok to dotarcie do każdego regionu Polski.

Pod szyldem Samo Zdrowie działa obecnie 20 sklepów medycznych, w tym 19 franczyzowych i jeden własny. Tylko w tym roku powstały 4 nowe placówki, a przed końcem roku na pewno otwarta zostanie jeszcze jedna.

– Mogłoby się otworzyć ich więcej, jednak 5 sklepów rocznie to na ten moment optymalna liczba, tak abyśmy mogli każdemu z nich poświęcić odpowiednią ilość czasu i wdrożyć franczyzobiorcę – wyjaśnia Edyta Braszkowska, właścicielka sieci sklepów medycznych Samo Zdrowie. – Wyniki sprzedażowe nowo otwartych sklepów są nawet lepsze niż się spodziewaliśmy – dodaje.

Największym wyzwaniem dla sieci są na ten moment szybujące w górę ceny niektórego sprzętu znajdującego się w ofercie sklepów, np. wózków inwalidzkich. Jednak dzięki sile sieci może ona liczyć na specjalne rabaty u przedstawicieli handlowych.

Sieć Samo Zdrowie skupia się również na tym, aby otworzyć sklepy w województwach, w których jeszcze nie jest obecna, tj. kujawsko-pomorskim, lubuskim, podlaskim, świętokrzyskim i łódzkim.

– Nie mamy na celowniku konkretnych miejscowości, ale cieszyłyby nas większe miasta. Myślę, że w przyszłym roku uda się już zapełnić wszystkie województwa naszymi sklepami – mówi Edyta Braszkowska.

Lokal, w który znajdzie się sklep medyczny, powinien być dobrze umiejscowiony i widoczny, a potencjalni klienci nie mogą mieć problemu z dotarciem do niego. Warto więc zwrócić uwagę na połączenia autobusowe – czy w okolicy lokalu jest przystanek, czy można do niego dojechać np. z przychodni lub szpitala. Ważna jest też obecność parkingu.

Koszt otwarcia sklepu franczyzowego Samo Zdrowie wynosi ok. 60 tys. zł. W kwocie tej zawarta jest jednorazowa opłata franczyzowa, pierwsze zatowarowanie, oznaczenie sklepu, ubezpieczenie, zakup mebli, wykonanie podstawowego remontu, zakup komputera, kasy fiskalnej i oprogramowania. Na zwrot z inwestycji franczyzobiorca może liczyć w okresie od pół roku do roku.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 60 000 zł
  • Opłata wstępna: 15 000 zł
  • Opłata bieżąca: 1000 zł
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design