Rekordowe zainteresowanie franczyzą sklepów medycznych Samo Zdrowie

Data dodania: 7 listopada 2022
Kategoria:

Sieć sklepów Samo Zdrowie liczy obecnie ponad 30 placówek na terenie całej Polski. Są one zlokalizowane zarówno w większych, jak i mniejszych miastach, oferując głównie sprzęt medyczny refundowany przez NFZ.

Pierwszy sklep medyczny założony przez Edytę Braszkowską, założycielkę sieci, powstał w 2011 roku w Kwidzynie. W 2014 roku otwarta została pierwsza placówka franczyzowa. Od tego czasu sieć rozwija się dynamicznie, a bieżący rok jest pod tym względem rekordowy.

– Ten rok jest dla nas bardzo pracowity, otworzyliśmy już 11 nowych placówek. Jest to nasz rekord, lecz jednocześnie stanowi duże wyzwanie, by zachować wysoki poziom doradztwa i nie zaniedbać istniejących sklepów – mówi Edyta Braszkowska. W tym roku wprowadzono również szkolenia produktowe dla pracowników sieci we współpracy z Ortopedio z Grupy Neuca oraz Reha-fund. Obecnie sieć liczy 31 sklepów franczyzowych oraz 1 własny, a kilku franczyzobiorców rozważa otwarcie kolejnych placówek.

Wybór lokalizacji dla sklepu medycznego

Lokalizacja sklepu medycznego powinna uwzględniać dostępność dla osób niepełnosprawnych (zgodnie z wymogami NFZ) oraz bliskość parkingu. Preferowane są miejsca blisko szpitali, dużych przychodni czy gabinetów fizjoterapii.

– Współpracujemy z franczyzobiorcami w analizie lokalizacji, doradzamy w wyborze odpowiedniego miejsca. Nasi partnerzy często zaskakują nas swoimi propozycjami, które bierzemy pod uwagę, doceniając ich wiedzę o lokalnym rynku – podkreśla Edyta Braszkowska.

Sklepy Samo Zdrowie w różnych miastach Polski

Sieć sklepów Samo Zdrowie funkcjonuje w różnych miejscowościach, większość z nich znajduje się w mniejszych i średnich miastach, takich jak Płock, Iława, Otwock, czy Tomaszów Lubelski. Koszt inwestycji w placówkę wzrósł obecnie do około 70 tys. zł netto, co jest efektem wzrostu cen usług i produktów. Wstępna opłata franczyzowa za przystąpienie do sieci, wynosząca 15 tys. zł netto, pozostała bez zmian.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 60 000 zł
  • Opłata wstępna: 15 000 zł
  • Opłata bieżąca: 1000 zł
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design