Pomysł na biznes – franczyza placówki bankowej Nest Banku

Data dodania: 11 lipca 2017
Kategoria:
Pomysł na biznes – franczyza placówki bankowej Nest Banku
Pomysł na biznes – franczyza placówki bankowej Nest Banku
Pomysł na biznes – franczyza placówki bankowej Nest Banku

Pomysł na biznes – franczyza placówki bankowej Nest Banku

Marzysz o dochodowym, a przy tym bezpiecznym biznesie? O działalności, która zacznie szybko przynosić zyski, a także będzie wiązała się z dużą satysfakcją? Pomyśl o franczyzie banku, czyli otwarciu placówki bankowej pod logo znanej instytucji finansowej. Z niniejszego tekstu dowiesz się, na czym dokładnie polega takie przedsięwzięcie i w jaki sposób możesz je uruchomić.

Placówka bankowa to w zasadzie placówka banku, ale w przeciwieństwie do jego oddziałów własnych, prowadzona jest we współpracy z partnerem biznesowym (franczyzobiorcą). Ten ostatni działa nie tylko pod udostępnionym przez bank logo, ale również na jego licencji i w oparciu o ustalone przez niego zasady. Korzysta również z doświadczeń, wiedzy i metod działania banku, a także jego wsparcia – na które może liczyć zarówno na starcie, jak i każdym kolejnym etapie prowadzenia działalności.

To wszystko sprawia, że franczyzę banku można uznać za przedsięwzięcie biznesowe o stosunkowo niskim ryzyku niepowodzenia. Z drugiej jednak strony, ponieważ franczyzobiorca pozostaje niezależnym przedsiębiorcą, pozwala ona zachować większość korzyści związanych z pracą na własny rachunek.

Otwarcie agencji bankowej – dlaczego to dobry pomysł na biznes?

Powodów, dla których warto rozważyć otwarcie agencji bankowej jest jednak znacznie więcej. Takie przedsięwzięcie pozwala również zaoszczędzić czas i pieniądze, jakie są potrzebne do wypromowania własnej marki. Do tego dochodzi jeszcze – wyżej zasygnalizowany – szeroki zakres wsparcia ze strony instytucji bankowej, która zapewnia zwykle know-how, szkolenia, wyposażenie placówki, obrandowanie, finansowanie lokalnych działań marketingowych, czy też opiekę wyznaczonych specjalistów.

Niski wkład własny i szybki zwrot inwestycji

Co ważne, by skorzystać z franczyzy banku nie trzeba też dysponować dużym wkładem własnym. Koszty otwarcia placówki zależą tak naprawdę wyłącznie od jej lokalizacji oraz od tego, jak poważnego remontu wymaga lokal, w którym będzie się ona znajdowała. Zwykle wydatki zamykają się w kwocie około 1300zł za m2. I chociaż suma początkowej inwestycji wydawać się może wysoka, to jednak warto podkreślić, że konkretne, niemałe zyski pojawiają się już po kilku miesiącach od uruchomienia działalności. Ponadto, nad wieloma procesami czuwa tutaj przecież poważna instytucja finansowa – a to tylko zwiększa prawdopodobieństwo szybkiego „wyjścia na plus”.

W jaki sposób franczyza banku przynosi zysk?

Placówki działające na zasadzie franczyzy bankowej oferują te same popularne produkty finansowe, co oddziały własne banków, tj. rachunki osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, czy też kredyty gotówkowe. Zysk partnera biznesowego przybiera zwykle postać prowizji, której wielkość uzależniona jest od wyników sprzedaży wyżej wspomnianych produktów.

Jak łatwo się domyślić, banki najhojniej wynagradzają franczyzobiorców za udzielanie kredytów gotówkowych – które to w praktyce są motorem napędowym placówek bankowych.

Franczyza – który bank będzie odpowiedni?

Osoby zainteresowane franczyzą banku powinny przystąpić do sieci partnerskiej takiej instytucji, która posiada wyróżniającą się ofertę rynkową, a przy tym stawia na jasne i przyjazne zasady współpracy z franczyzobiorcami. Do grona podmiotów spełniających powyższe kryteria zalicza się m.in. Nest Bank – kierujący swoje usługi głównie do rodzin i małych firm. Fakt, że oferuje on cały szereg bezpłatnych produktów bankowych, w tym m.in. bezwarunkowo darmowe konta osobiste, a także atrakcyjnie oprocentowane lokaty i konta oszczędnościowe tylko zwiększa szanse na to, że współpraca z nim zacznie szybko przynosić zyski (więcej o produktach i usługach Nest Banku na: www.nestbank.pl ).

Jak otworzyć agencję bankową ? – procedury krok po kroku

Sam proces związany z otwarciem agencji bankowej nie jest zbyt skomplikowany. W przypadku Nest Banku wygląd on następująco:

1.Weryfikacja i ocena potencjalnego franczyzobiorcy
2.Spotkanie informacyjne
3.Ocena lokalu i lokalizacji
4.Zawarcie umowy franczyzowej
5. Przystosowanie lokalu do potrzeb bankowych
6.Szkolenia produktowe
7.Odbiór placówki franczyzowej
8.Uruchomienie sprzedaży

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Antygen.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design