Polskich inwestorów coraz bardziej przyciągają światowe rynki

Data dodania: 12 października 2021
Kategoria:

Polski inwestor posiada średnio około 110 tys. zł i skupia swoje zainteresowanie głównie na giełdzie, preferując spółki technologiczne i dywidendowe. Również kryptoaktywa cieszą się ich zainteresowaniem, mimo pewnych wahań wobec inwestycji w fundusze ETF. Tak wynika z analiz platformy inwestycyjnej eToro.

Niskie stopy procentowe i rosnąca inflacja to główne motywacje dla Polaków do inwestowania na giełdzie. Paweł Majtkowski z eToro zauważa, że Polska nadal pozostaje w tyle za innymi krajami, jak Czechy czy Rumunia, jeśli chodzi o poziom oszczędzania i inwestowania.

Porównanie z innymi krajami

W badaniu „Puls Inwestora Indywidualnego” eToro zauważono, że polscy inwestorzy mają w portfelach mniej środków niż ich odpowiednicy z Czech, Rumunii, Niemiec czy USA. To podkreśla potrzebę zwiększenia oszczędzania i inwestowania w Polsce.

Polscy inwestorzy wykazują duże zainteresowanie spółkami technologicznymi i dywidendowymi. Jednak obserwuje się także poszukiwanie nowych, atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych.

Kryptoaktywa i fundusze ETF

Polacy inwestują w kryptoaktywa częściej niż średnia na innych rynkach, lecz są mniej zainteresowani funduszami ETF, które na świecie cieszą się dużą popularnością.

Technologia, w tym platformy jak eToro, ułatwia dostęp do globalnych rynków finansowych, co przyciąga szczególnie początkujących inwestorów.

Analityk eToro zwraca uwagę na ograniczenia dywersyfikacji sektorowej, zachęcając do rozszerzenia jej o element geograficzny, co pozwala na lepszą kontrolę ryzyka.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design