Pierwsza w Polsce franczyza z gwarancją zysku

Data dodania: 1 lipca 2022
Autor: MK
Kategoria:

Stava wprowadza rewolucję na rynku franczyzy w Polsce. Jako pierwsza sieć franczyzowa, zapewnia franczyzobiorcom gwarancję zysku. Każdy przedsiębiorca zakładający nowy oddział Stava ma możliwość podpisania indywidualnej umowy gwarancyjnej.

Właściciel sieci zapewnia, że postępując zgodnie z wytycznymi, franczyzobiorca wygeneruje zysk. Jeżeli jednak oddział nie osiągnie gwarantowanego zysku, pomimo trzymania się zasad, centrala Stava pokryje różnicę z własnych środków.

Na polskim rynku działa około 1300 sieci franczyzowych. Część z nich oferuje gwarancję przychodu. Jednakże, przy trudno przewidywalnych kosztach to nie jest wystarczające zabezpieczenie dla osób, które chcą zminimalizować ryzyko prowadzenia własnego biznesu. Stava ma sprawdzony model biznesowy i jako pierwsza franczyza w Polsce daje pisemne gwarancje swoim nowym franczyzobiorcom, że wygenerują zysk.

Działamy na rynku dowozów jedzenia od ponad 7 lat. W tym czasie zrealizowaliśmy miliony dostaw. Uruchomiliśmy też ponad 50 oddziałów franczyzowych i kilka własnych. Sprawdziliśmy nasz model biznesowy w dużych miastach i mniejszych miejscowościach. Niemal 90% naszych oddziałów jest rentownych, a średnia rentowność w naszej sieci wynosi aż 24%. To bardzo solidne podstawy do tego, aby zagwarantować naszym franczyzobiorcom gwarancję zysku - mówi Paweł Aksamit, prezes Stava S.A.

Każdy z nowych franczyzobiorców Stava może poza umową franczyzową podpisać indywidualną umowę gwarancyjną. Warunki tego typu umów są zależne od kilku czynników, takich jak wielkość terytorium, na którym funkcjonuje oddział, uwarunkowań rynkowych oraz nakładów poniesionych na inwestycje w start biznesu. Stava gwarantuje na piśmie, że po spełnieniu odpowiednich warunków i przestrzeganiu zasad ustalonych z centralą, franczyzobiorca osiągnie zysk. Jeżeli pomimo przestrzegania zasad wynikających z umowy oddział zanotuje zysk niższy niż gwarantowany lub stratę, sieć pokryje różnicę z własnych środków.

W wielu miejscach możemy usłyszeć czy przeczytać, że w biznesie nie ma gwarancji. W Stava udowadniamy, że jeżeli połączymy pełne zaangażowanie młodego przedsiębiorcy wraz z wieloletnim doświadczeniem franczyzodawcy to można wypracować warunki gwarancyjne. Każdy franczyzobiorca może otrzymać od nas gwarancję zysku, w indywidualnie ustalonej wysokości. W czasach dużej niepewności, to komfort, na który mogą sobie pozwolić tylko firmy o sprawdzonym i pewnym modelu biznesowym - dodaje Jarosław Chłopecki, kierownik ds. rozwoju sieci franczyzowej Stava

Stava jest liderem rynku dowozów jedzenia w Polsce. Ma 49 oddziałów w 44 miastach i kilka kolejnych w trakcie uruchamiania. Oddziały Stava zatrudniają ponad 1000 kierowców, którzy obsługują kilkaset restauracji i sklepów w całym kraju. Firma otworzyła również oddział w Niemczech i rozwija się na swoim pierwszym rynku zagranicznym.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 100 000 zł
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: brak
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram