Ogromne zainteresowanie treningami EMS

Autor: JCB
Kategoria:
Foto: Studio Synergy

Studio Synergy, specjalizujące się w treningach personalnych z elektrostymulacją mięśni, od początku 2021 roku pozyskało trzech franczyzobiorców. W planach ma rozwój także w mniejszych miejscowościach.

W ramach sieci Studio Synergy działają obecnie cztery placówki własne w Krakowie oraz trzy franczyzowe, znajdujące się w Katowicach, Bielsku-Białej i Radomiu. Wszyscy trzej franczyzobiorcy otworzyli swoje biznesy w tym roku, pomimo trwającej pandemii koronawirusa.

– Zainteresowanie treningiem EMS w Studio Synergy podczas pandemii przerosło nasze oczekiwania. Zapotrzebowanie było ogromnie zarówno w naszych placówkach, jak i punktach franczyzowych. Klienci szukali alternatywy dla aktywności fizycznej podczas lockdownu. Trening EMS pod tym względem okazał się strzałem w dziesiątkę, dzięki bezpiecznemu, sterylnemu i indywidualnemu podejściu do wykonywanej usługi – mówi Bartłomiej Stanek, prezes i dyrektor ds. franczyzy w Studio Synergy.

Podkreśla jednak, że pandemia nie była jedynym impulsem do wzrostu popularności treningu EMS. – Jesteśmy coraz bardziej zapracowani, zajęci. W tak zabieganym trybie życia trudno wygospodarować czas na dbanie o zdrowie. Trening personalny EMS pozwala na krótką i efektywną aktywność raz w tygodniu – wyjaśnia Stanek.

Obecnie franczyza Studio Synergy jest przeznaczona przede wszystkim dla inwestorów z większych miast, powyżej 60 tys. mieszkańców. Aczkolwiek w te wakacje firma rozpoczęła pracę nad nowym projektem związanym treningiem EMS, który jest dedykowany dla mniejszych miejscowości. Szczegóły zostaną przedstawione już wkrótce.

Kwota inwestycji w Studio Synergy, przy finansowaniu maszyn, zamyka się w przedziale 100-140 tys. zł. Wstępna opłata franczyzowa wynosi 15 tys. zł. Franczyzodawca, poza odpowiednim kapitałem, oczekuje od franczyzobiorców zaangażowania w prowadzenie studia. Doświadczanie nie jest wymagane, franczyzobiorcy mogą liczyć na bogaty pakiet szkoleń i stałe wsparcie w bieżącym prowadzeniu biznesu.

– Trening personalny EMS to obecnie prężnie rozwijający się sektor branży fitness w Polsce, choć ilość butikowych studiów nie jest tak duża, jak u naszych zachodnich sąsiadów Niemców - prekursorów treningu EMS. Ta forma ćwiczeń jest bardziej popularna na południu Polski m.in. w Krakowie, we Wrocławiu, w Katowicach. Na północy kraju punktów z treningiem EMS wciąż jest niewiele. A zapotrzebowanie na kameralną usługę zarówno w dużych, jak i mniejszych miejscowościach jest spore – podsumowuje Bartłomiej Stanek.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram