Narodowy Bank Ukrainy zbiera pieniądze na wsparcie armii

Data dodania: 3 marca 2022
Kategoria:

Narodowy Bank Ukrainy (NBU) zorganizował zbiórkę środków na wsparcie armii odpierającej rosyjską agresję. Do tej pory przekazano 450 mln hrywien na zakup broni, wyposażenia wojskowego i leków.

To bezprecedensowa zbiórka międzynarodowa, do której każdy może się przyłączyć. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) współpracuje z NBU, uruchamiając specjalny rachunek do wpłat, ułatwiając wsparcie obrony Ukrainy przez Polaków.

Wsparcie od polskiego BGK

Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK, podkreśla jednoczenie się w celu wspierania Ukrainy. Współpraca z NBU to pierwszy krok w tej inicjatywie.

Kyryło Szewczenko, prezes NBU, wyraża wdzięczność za wsparcie ze strony Polski. Podkreśla znaczenie międzynarodowej pomocy dla Ukrainy.

System BLIK ułatwi wpłaty na konto specjalne, otwarte przez BGK. Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, zapewnia o szybkim uruchomieniu dodatkowych opcji wpłat.

Wpłaty na wsparcie Ukrainy można dokonywać na rachunek BGK: 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002, z dopiskiem „Wsparcia dla Ukrainy”.

Inicjatywa NBU po rosyjskiej inwazji

NBU reaguje na rosyjską inwazję, uruchamiając konto walutowe do międzynarodowego crowdfundingu. Środki mają wspierać ukraińską armię.

Do tej pory NBU przekazał armii Ukrainy ponad 65 mln zł. Bank aktywnie działa na rzecz zabezpieczenia systemu bankowego Ukrainy i rynku walutowego.

Działania NBU w odpowiedzi na rosyjską agresję

NBU podjął kroki, takie jak cofnięcie licencji rosyjskim bankom i wezwanie do akceptacji płatności bezgotówkowych, by utrzymać stabilność systemu bankowego Ukrainy.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design