McDonald’s zamyka restauracje w Rosji

Data dodania: 14 marca 2022
Kategoria:
Foto: McDonald's Polska

Globalny zespół zarządzający McDonald’s podjął decyzję o czasowym zamknięciu wszystkich 850 restauracji działających na terenie Rosji. Firma wstrzymała wszystkie działania na tym rynku w odpowiedzi na konflikt w Ukrainie.

Reakcja McDonald’s Polska i franczyzobiorców

Adam Pieńkowski, dyrektor generalny McDonald’s Polska, wyraził zadowolenie z decyzji globalnego zarządu. Podkreślił, że McDonald’s Polska oraz polscy franczyzobiorcy od początku konfliktu angażują się w pomoc ofiarom wojny, w tym poprzez dostarczanie bezpłatnych posiłków w punktach dla uchodźców oraz wsparcie dla pracowników McDonald’s z Ukrainy w zakresie znalezienia pracy i zakwaterowania w Polsce. Dodatkowo, McDonald’s Polska zainicjował fundusz wspierający pracowników w sprowadzaniu rodzin z Ukrainy.

McDonald's Polska oferuje wsparcie dla uchodźców

McDonald's Polska, wraz z franczyzobiorcami, dostarcza bezpłatne posiłki i napoje dla uchodźców w punktach pomocy i w restauracjach sieci. Lokale McDonald's, szczególnie te przy wschodniej granicy, stały się miejscem odpoczynku dla uchodźców, przy czym niektóre z nich są otwarte 24h.

Działania Fundacji Ronalda McDonalda

Fundacja Ronalda McDonalda angażuje się w pomoc uchodźcom, oferując wsparcie medyczne poprzez ambulans w Przemyślu. Fundacja finansuje również łóżka dla rodziców dzieci z Ukrainy przebywających w szpitalach oraz zapewnia zakwaterowanie w Domach Ronalda McDonalda dla rodzin ciężko chorych dzieci.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 2 000 000 zł ( Koszt zakupu wyposażenia restauracji wynosi średnio powyżej 4,5 mln zł. Cena nie jest wielkością stałą, ponieważ zależy od wielkości sprzedaży uzyskiwanej dotąd w restauracji – im większa sprzedaż, tym wyższa cena wyposażenia.)
  • Opłata wstępna: 45000 USD
  • Opłata bieżąca: % od sprzedaży całkowitej
  • Opłata marketingowa: % sprzedaży całkowitej

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design