Marek Lipka przechodzi z Carrefour do Grupy Eurocash

Data dodania: 20 lipca 2023
Kategoria:

Marek Lipka, mający ponad dwie dekady doświadczenia w branży handlowej, obejmie od sierpnia stanowisko Dyrektora Generalnego w spółce Eurocash Franczyza, gdzie będzie nadzorować rozwój sieci Delikatesy Centrum.

Zadaniem Lipki będzie realizacja nowej strategii rozwoju sieci franczyzowej i handlowej Delikatesy Centrum. Jego dołączenie do Eurocash jest kluczowym elementem w realizacji strategii biznesowej na lata 2023-2025, ogłoszonej przez grupę w ubiegłym roku. Strategia ta zakłada intensywne działania na rzecz wzmacniania konkurencyjności lokalnych sklepów, redukcję różnic cenowych i inwestycje we franczyzę.

Dariusz Stolarczyk, członek zarządu Grupy Eurocash odpowiedzialny za segment detaliczny, wyraża przekonanie, że doświadczenie Marka Lipki w zarządzaniu nowoczesnymi formatami handlowymi i ofertą franczyzową przyczyni się do szybszej i efektywniejszej realizacji strategii oraz do skutecznego repositioningu sieci Delikatesy Centrum.

Delikatesy Centrum, rozwijane przez Eurocash od 24 lat, to sieć supermarketów znana z oferty wysokiej jakości świeżych produktów, w tym owoców, warzyw, mięs bez nastrzyku i lokalnych specjałów. Sieć wyróżnia się na rynku także zaawansowanym programem lojalnościowym opartym na algorytmach AI – Delikarta. Na koniec 2022 roku pod marką Delikatesów Centrum działało blisko 1500 placówek, w tym 1100 sklepów franczyzowych i 400 sklepów własnych Grupy Eurocash. W 2022 roku sprzedaż LFL sieci wzrosła o ponad 12%.

Przed dołączeniem do Eurocash, Marek Lipka był związany z Carrefour Polska jako Dyrektor Handlowy i Łańcucha Dostaw oraz członek zarządu. Jego doświadczenie obejmuje strategiczne zarządzanie w handlu detalicznym oraz sukcesy w budowaniu i wdrażaniu strategii rozwoju modelu franczyzowego w różnych formatach sklepów. Lipka specjalizuje się w transformacjach biznesowych i budowaniu długotrwałych partnerstw.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design