Dziewięciu inwestorów chce kupić Bać-Pol i franczyzową sieć SPAR

Data dodania: 10 stycznia 2019
Kategoria:
Foto: SPAR

Foto: SPAR

W rozmowie z "Pulsem Biznesu" Leszek Bać, prezes i główny udziałowiec Bać-Polu poinformował, że niektórzy z zainteresowanych złożyli już oferty. Pozostali mają to zrobić do połowy stycznia.

Już w październiku ub.r. Puls Biznesu informował, że Bać-Pol szuka inwestora, który miałby nabyć 49 proc. udziałów. Rozpatrywane były także inne warianty potencjalnej inwestycji.

Zakończenie procesu pozyskania inwestora planowane jest w pierwszym kwartale tego roku. Według Leszka Bacia, proces sanacji, który od niedawna trwa w Bać-Polu nie ma wpływu na negocjacje z potencjalnymi inwestorami.
Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego złożony został 21 grudnia ub.r. i został pozytywnie rozpatrzony już 31 grudnia. Na zarządcę sądowego wyznaczona została spółka Restrukturyzacja i Upadłość Szarek Wydro z Mielca.

Otwarcie postępowania sanacyjnego oznacza, że egzekucja wszystkich wierzytelności spółki powstałych przed 31 grudnia będzie z mocy prawa zawieszona do czasu zakończenia procesu sanacji. Bać-Pol będzie jednak musiał na bieżąco spłacać wszystkie nowe zobowiązania powstałe po 31 grudnia.

Problemy Bać-Polu spowodowane są coraz gorszymi wynikami działalności w hurcie. Kolejne hurtownie są sukcesywnie zamykane a lokalizacje po nich likwidowane lub przejmowane przez konkurencję, m.in. Grupę Specjał. Natomiast należąca do Bać-Polu sieć sklepów franczyzowych Spar nadal się rozwija i otwiera kolejne placówki. I to zapewne właśnie tą siecią są zainteresowani ewentualni inwestorzy.

Nie wiesz która franczyza będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Zobacz nasz katalog franczyz i wybór stanie się prosty.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design