Dr Irena Eris odwołuje ofertę publiczną akcji

Autor: AK
Kategoria:

Zarząd Dr Irena Eris S.A. wraz z podmiotami oferującymi akcje podjęli decyzję o odwołaniu oferty publicznej akcji z uwagi na niesprzyjające warunki rynkowe.

– W ostatnich dniach odbyliśmy szereg spotkań z inwestorami instytucjonalnymi. Nasz model biznesowy, doświadczenie i strategia rozwoju spotkały się z dużym uznaniem. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również zapisy inwestorów indywidualnych. Finalnie podjęliśmy jednak decyzję o odwołaniu oferty publicznej. Przy obecnych warunkach, jeśli chodzi o rynek pierwotny, nie mogliśmy ustalić ceny oferowanych akcji na satysfakcjonującym nas poziomie – mówi Paweł Orfinger, prezes zarządu Dr Irena Eris S.A.

– Nasza firma prężnie się rozwija w kraju i zagranicą. Mamy bardzo dobrą sytuację finansową. Emisja akcji i pozyskane z niej środki miały pozwolić nam na skokowe zwiększenie skali, przede wszystkim poprzez akwizycje i ekspansję na rynkach zagranicznych. Jestem przekonany, że kierunek naszego rozwoju pozostanie ten sam. Przeanalizujemy natomiast tempo realizacji tego planu i dostępne możliwości jego sfinansowania – dodaje Paweł Orfinger.

Decyzja o odwołaniu oferty publicznej sprawia, że zapisy złożone na akcje przez inwestorów
indywidualnych zostaną uznane za nieważne, a dokonane płatności zostaną zwrócone inwestorom nie później niż 7 dni od dnia ogłoszenia decyzji o odwołaniu oferty.

Odwołana oferta publiczna obejmowała do 11 mln nowych akcji, z której Spółka zamierzała pozyskać ok. 140 mln zł oraz sprzedaż przez dotychczasowych akcjonariuszy do ok. 1,5 mln akcji istniejących.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 200 000 zł
  • Opłata wstępna: ustalenia indywidualne
  • Opłata bieżąca: miesięczne opłaty franczyzowe
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram