Dr Irena Eris odwołuje ofertę publiczną akcji

Data dodania: 29 czerwca 2023
Kategoria:

Zarząd Dr Irena Eris S.A., wraz z podmiotami oferującymi akcje, postanowił odwołać ofertę publiczną akcji spółki z powodu niekorzystnych warunków rynkowych.

Powody odwołania oferty

Według Pawła Orfingera, prezesa zarządu Dr Irena Eris S.A., decyzja o odwołaniu oferty wynika z niemożności ustalenia satysfakcjonującej ceny oferowanych akcji na obecnym rynku pierwotnym. Pomimo uznania modelu biznesowego, doświadczenia i strategii rozwoju firmy oraz dużego zainteresowania inwestorów indywidualnych, warunki rynkowe okazały się niesprzyjające.

Plan rozwoju firmy

Paweł Orfinger podkreśla, że firma rozwija się prężnie zarówno w Polsce, jak i za granicą, utrzymując dobrą sytuację finansową. Emisja akcji miała na celu przyspieszenie skali działalności, głównie poprzez akwizycje i ekspansję na rynkach zagranicznych. Mimo odwołania oferty publicznej, firma zamierza kontynuować swój rozwój, analizując tempo i możliwości finansowania swojego planu.

Konsekwencje dla inwestorów

W wyniku odwołania oferty publicznej, zapisy złożone przez inwestorów indywidualnych zostają uznane za nieważne. Płatności dokonane przez inwestorów zostaną zwrócone w ciągu 7 dni od dnia ogłoszenia decyzji o odwołaniu oferty.

Szczegóły odwołanej oferty

Oferta publiczna, która została odwołana, obejmowała do 11 milionów nowych akcji, z których Spółka planowała pozyskać około 140 milionów złotych, oraz sprzedaż do 1,5 miliona akcji istniejących przez dotychczasowych akcjonariuszy.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 200 000 zł
  • Opłata wstępna: ustalenia indywidualne
  • Opłata bieżąca: miesięczne opłaty franczyzowe
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design