Wsparcie RE/MAX na każdym etapie

Data dodania: 22 lipca 2021
Kategoria:

Obecnie, po niemal sześciu miesiącach obecności online, mogę z całą pewnością zapewnić, że motto RE/MAX "Autonomiczny lecz nie osamotniony" rezonuje pozytywnie, a jego skuteczność przewyższa oczekiwania, idealnie oddając wartości, które codziennie czerpię z tej franczyzy - deklaruje Jarosław Sułek, franczyzobiorca RE/MAX Polska, szef biura RE/MAX Living w Krakowie.

Droga do nieruchomości

Czym kierowano się wybierając franczyzę RE/MAX? Skąd zainteresowanie sektorem nieruchomości?

Zainteresowanie branżą nieruchomości kształtowało się stopniowo. Przez ostatnie blisko 20 lat związany byłem z sektorem IT. Jednakże, fascynacja nieruchomościami zaistniała już ponad dekadę temu - wtedy bardziej jako opcja inwestycyjna i budowania prywatnego portfela aktywów. Poznając rynek i nawiązując kontakty w branży, rosło we mnie pragnienie poświęcenia więcej uwagi temu sektorowi. Rozważałem, jak najlepiej wykorzystać zdobyte doświadczenia i co mogłoby połączyć oba te światy. Odpowiedź wydała się jasna… relacje międzyludzkie. Zarządzanie zaangażowanymi i odnoszącymi sukcesy zespołami było moją zawodową pasją przez wiele lat. Perspektywa zbudowania nowej drużyny w zupełnie innej dziedzinie, zakładając własny biznes i wspierając innych w ich rozwoju, zadecydowała o mojej decyzji.

Wybór RE/MAX

Dlaczego padło na RE/MAX?

Moje doświadczenie w międzynarodowych strukturach IT skłoniło mnie do podziwu, szczególnie za amerykańską kulturę organizacyjną i styl zarządzania. Przy zmianie branży, istotny był dla mnie dostęp do wartości związanych z tym doświadczeniem. Stąd wybór RE/MAX jako globalnej marki o amerykańskich korzeniach wydawał się oczywisty.

Oczekiwania a rzeczywistość

Jakie miałeś oczekiwania przed dołączeniem do sieci i jak czujesz się teraz, po pięciu miesiącach?

Jako osoba o pionierskim charakterze, inspiruje mnie kreowanie nowych ścieżek i metod działania - wybierając franczyzę poszukiwałem modelu biznesowego gwarantującego swobodę, ale i wsparcie w nowych dla mnie obszarach. Teraz, będąc częścią sieci prawie pół roku, mogę potwierdzić, że motto RE/MAX "Autonomiczny lecz nie osamotniony" nie tylko brzmi trafnie, ale także efektywnie oddaje wartość, jaką otrzymuję z tej współpracy.

Proces wdrażania

Jak przebiegało Twoje wdrożenie do sieci RE/MAX, od podpisania umowy do otwarcia biura RE/MAX Living?

Rozpoczynając działalność w RE/MAX, kluczowa była dla mnie opcja stopniowego startu, by móc swobodnie zakończyć poprzednie zobowiązania. Dzięki elastyczności biura regionalnego RE/MAX udało się to zrealizować i zaplanować szereg działań przed oficjalnym debiutem biura. Obecnie działamy już na pełnych obrotach, ale te kilka miesięcy "rozgrzewki" biznesowej były nieocenione dla płynnego rozpoczęcia.

Współpraca i wsparcie

Jak obecnie wygląda Twoja współpraca z konsultantem biznesowym RE/MAX? Czy wsparcie spełnia Twoje oczekiwania?

Istotnym elementem modelu wsparcia w RE/MAX jest obecność konsultanta biznesowego. Po latach pracy w korporacji, to pozwoliło mi wejść w świat własnego biznesu niezależnie, lecz z pomocą (śmiech) i szybko stać się częścią RE/MAX. W dużej mierze jest to zasługa otwartości i wsparcia biura regionalnego RE/MAX Polska, aktywnie zaangażowanego w każdym etapie naszego rozwoju.

Rekrutacja i zespół

Jakie są wymagania dla kandydatów do pracy w biurze RE/MAX Living?

Jak wspomniałem, tworzenie zespołów to moja zawodowa pasja. W rekrutacji konsekwentnie wybieram osoby ambitne, otwarte, autentyczne i z dobrym poczuciem humoru. Praca powinna być przyjemnością, a nawet pasją. Misją RE/MAX w Polsce jest zmiana lokalnego rynku nieruchomości - to ambitny cel, realizowany z zespołem zjednoczonym wokół wspólnych wartości. W naszym zespole miejsce znajdą zarówno nowicjusze, jak i doświadczeni agenci, których wsparcie biznesowe pozwoli im rozwijać się i wykorzystywać swój potencjał. Dodatkowo, międzynarodowy charakter RE/MAX umożliwia wykorzystanie znajomości języków obcych w biznesie globalnym.

Budowanie wartości

Jakie wartości są dla Ciebie kluczowe w budowaniu zespołu agentów?

Integralność wartości to podstawa silnego biznesu. Poza wspomnianymi cechami agenta, w naszym zespole priorytetowe są zaufanie, wzajemny szacunek i współodpowiedzialność za sukces naszego przedsięwzięcia.

Korzyści dla agentów

Jakie korzyści przynosi praca dla agentów nieruchomości w RE/MAX Living?

Agent rozpoczynający współpracę z RE/MAX Living dołącza do grona profesjonalistów, zorientowanych na obsługę klienta na najwyższym poziomie, wspierających się wzajemnie w realizacji rentownego biznesu. Oferujemy dostęp do szkoleń lokalnych, regionalnych i międzynarodowych, uczestnictwo w kampaniach zawodowych oraz, oczywiście, przyjazną atmosferę, komfortowe biuro i nieograniczone ilości dobrej kawy (śmiech).

Relaks i wolny czas

Co Cię relaksuje po dniu pracy? Jak spędzasz czas wolny?

W obecnej fazie rozwoju biura, czas wolny jest rzadkością. Relaksuję się zgłębiając wiedzę o branży i zarządzaniu biznesem. Mam nadzieję osiągnąć cel przeczytania 52 książek w tym roku i wrócić do moich zainteresowań ogrodniczych, kończąc 8-letni projekt zakładania trawnika (śmiech).

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design