Studio Synergy szuka franczyzobiorców z pasją

Data dodania: 16 marca 2022
Kategoria:

Sieć klubów oferujących trening EMS planuje w tym roku otworzyć kolejne placówki franczyzowe, a także wdrożyć cyfrowe rozwiązania, które ułatwią zarządzanie studiami. Najważniejszym czynnikiem sukcesu w tym biznesie jest jednak zaangażowanie.

Pomimo trwającej pandemii ubiegły rok okazał się udany dla sieci Studio Synergy, która otworzyła w tym czasie 4 placówki franczyzowe w miejscowościach takich jak: Katowice, Bielsko-Biała, Radom oraz Liszki. Dzięki temu sieć liczy już 7 studiów (3 własne i 4 franczyzowe). Zainteresowanie ze strony klientów także pozostaje na wysokim poziomie i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

EMS to innowacyjna metoda treningowa, opierająca się na impulsach elektrycznych, powodujących kontrolowane skurcze mięśni. Trening EMS zajmuje tylko 20 minut i odbywa się raz w tygodniu - jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie, jednak nie mają zbyt wiele wolnego czasu. Oddając się pod opiekę trenerów personalnych, klient każdorazowo ma pewność odbycia treningu dostosowanego do jego oczekiwań, potrzeb i możliwości. W rezultacie poprawia się nie tylko sylwetka, ale także zdrowie i samopoczucie - poprzez stabilizację mięśni core, eliminację bólu pleców i ogólne wzmocnienie ciała.

– Społeczeństwo staje się świadome, jak ważna jest aktywność fizyczna. Bycie fit stało się powszechnym trendem, natomiast nie wszyscy znajdują czas na wprowadzenie aktywności do codziennego życia. Z tego powodu trening EMS jest popularny przede wszystkim wśród osób zapracowanych ze względu na to, że odbywa się przez 20 minut raz w tygodniu. Trening EMS jest stosunkowo nową usługą, dlatego zainteresowanie jest bardzo duże – mówi Bartłomiej Stanek, prezes i dyrektor ds. franczyzy w Studio Synergy.

W tym roku firma planuje otwarcie kolejnych placówek franczyzowych, a także inwestycje w cyfryzację. - Aktualnie budujemy rozwiązania, które mają zautomatyzować pewne procesy związane z zarządzaniem studiem. Śledzimy aktualne trendy i chcemy, aby cyfryzacja pomogła nam w jeszcze lepszym prowadzeniu studia. Będziemy korzystać z rozwiązań, z jakich korzystają największe firmy na świecie – mówi Bartłomiej Stanek.

Oferta franczyzowa dostosowana jest do różnych możliwości franczyzobiorców oraz uwarunkowań rynku. W związku z tym dostępne są dwie opcje biznesowe:

• Studio Synergy - studio z dwoma maszynami do treningu EMS, dedykowane dla dużych miast (powyżej 60 tys. mieszkańców);
• Studio Synergy Light - kameralny butik z jedną maszyną, dedykowany mniejszym miastom (poniżej 100 tys. mieszkańców).

Próg rentowności wynosi 3-4 miesiące, a całkowity zwrot z inwestycji następuje po maksymalnie 12-18 miesiącach.

Działalność franczyzobiorcy prowadzącego Studio Synergy powinna być prowadzona w formie osobowej (działalność jednoosobowa lub spółka cywilna). Ważna jest też chęć osobistego zaangażowania się w prowadzenie studia.

– Szukamy ludzi z pasją, którzy oddadzą się pracy nad własnym biznesem i będą wspólnie z nami tworzyć Synergy. Dla nas nie liczy się tylko budżet, ale przede wszystkim człowiek i jego chęci. Kluczem do sukcesu jest zaangażowanie w ten biznes – podkreśla Bartłomiej Stanek.

Studio Synergy Franchise posiada wieloletnie doświadczenie i know-how, a swoim franczyzobiorcom oferuje autorskie programy treningowe, dopracowane procedury oraz pomoc w marketingu. Wsparcie obejmuje również wybór i aranżację lokalu.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design