Prowadzenie franczyzowego punktu obsługi przesyłek epaka.pl wymaga zaangażowania

Data dodania: 18 grudnia 2023
Kategoria:

Na mapie Polski można znaleźć już ok. 400 punktów działających pod szyldem epaka.pl. Sieć nadal jednak dostrzega wiele miejsc, w których mogą powstać kolejne.

Sieć epaka.pl z powodzeniem działa na rynku od blisko 14 lat. Liczy ok. 400 punktów nadań i odbioru przesyłek w całej Polsce. Tak dynamiczny rozwój był możliwy dzięki franczyzie.

Nasza firma nieustannie monitoruje rynek i zapotrzebowanie na usługi kurierskie w zależności od położenia dużych miast czy mniejszych miejscowości. Dlatego też zdywersyfikowaliśmy naszą ofertę, aby dopasować ją do potencjału lokalizacji i możliwości inwestycyjnych franczyzobiorców w lokalizacjach o mniejszej liczbie mieszkańców - mówi Sylwia Sierakowska z Działu Rozwoju Sieci epaka.pl.

Obecnie oferta współpracy franczyzowej z siecią obejmuje prowadzenie samodzielnego punktu nadań i odbioru przesyłek kurierskich w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców oraz projekt epaka.pl mini (punkt jako dodatek do już prowadzonej działalności), dedykowany franczyzobiorcom z mniejszych miejscowości.

Inwestycja wstępna w przypadku samodzielnego punktu epaka.pl może wynieść 5 tys. zł (pakiet Start), 9 tys. zł (pakiet Standard) lub 16 tys. zł netto (Pakiet Premium). Partner wybiera pakiet dopasowany do swoich potrzeb i zasobów. Jeśli dysponuje już częścią wyposażenia, które może wykorzystać w punkcie, to nie ma potrzeby zamawiania go od franczyzodawcy. Przy wyborze pakietu Premium ekipa franczyzodawcy przyjeżdża do nowego oddziału z całością wyposażenia fizycznego i aranżuje lokal, łącznie z montażem reklamy zewnętrznej, zaprojektowanej indywidualnie dla danego lokalu. Niezależnie od wybranego pakietu, każdy partner przechodzi dwudniowe stacjonarne szkolenie, złożone z części teoretycznej i praktycznej.

Koszt wstępny przy opcji epaka.pl mini – czyli dodatku do już prowadzonej działalności - to zaledwie 499 zł netto. W tej kwocie zawiera się podstawowe wyposażenie wypożyczane na czas trwania współpracy oraz szkolenie online.

epaka.pl poszukuje do współpracy przedsiębiorców aktywnych, zaangażowanych, świadomych, jak ogromne znaczenie ma wysoka jakość obsługi klienta, szczególnie w dobie dostępności usług w internecie. To biznes dla osób, które z zaangażowaniem będą samodzielnie pracować w punkcie nadań i odbioru przesyłek kurierskich, szczególnie w pierwszych miesiącach działalności - podkreśla Sylwia Sierakowska.

Każdy franczyzobiorca może liczyć na pełne wsparcie centrali firmy w swojej codziennej pracy - zajmuje się tym dedykowany dział dział, który jest w stałym kontakcie z franczyzobiorcami i odpowiada na bieżące pytania.

Przez 6 pierwszych miesięcy nowy oddział zwolniony jest ze stałej opłaty franczyzowej. Pojawia się ona w drugim półroczu działania oddziału i wynosi 49 zł brutto (w lokalizacjach do 15 tys. mieszkańców) lub 99 zł (w lokalizacjach w o liczbie mieszkańców powyżej 15 tys.). Po roku opłata stała wynosi odpowiednio 99 zł i 199 zł brutto. Przy opcji epaka.pl mini opłata stała pobierana jest od pierwszego miesiąca działalności i wynosi 19,99 zł netto.

Sieć epaka.pl jest największą na rynku siecią punktów nadań i odbioru przesyłek kurierskich. A na mapie regularnie pojawiają się kolejne oddziały. epaka.pl obecnie poszukuje franczyzobiorców w takich miastach jak: Wrocław, Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Lublin, Katowice, Częstochowa, Opole. Sieć chce być obecna w każdym mieście, które ma minimum 25 tys. mieszkańców, a także na wszystkich większych osiedlach w Warszawie.

Jesteśmy liderem na rynku przesyłek kurierskich, co potwierdzają tytuły Franczyzy Roku 2021 i 2022. Współpraca z nami to stabilne partnerstwo – epaka.pl jest członkiem Polskiej Organizacji Franczyzodawców i sygnatariuszem Kodeksu Dobrych Praktyk dla Rynku Franczyzy - podkreśla Sylwia Sierakowska.

Jak informuje Sylwia Sierakowska, zapotrzebowanie na usługi kurierskie stale rośnie, a w ubiegłym roku Polacy wysłali blisko 2 miliardy przesyłek. Do punktów epaka.pl klientów przyciąga kompleksowość usług - w jednym miejscu mogą oni np. wysłać paczkę, odebrać zamówienie ze sklepu internetowego czy platformy sprzedażowej, kupić materiały do pakowania i skorzystać z wiedzy franczyzobiorców, których firma regularnie szkoli.

Czasy pandemii na szczęście już za nami, ale to właśnie ten trudny okres pokazał, jak duży potencjał i zapotrzebowanie na usługi kurierskie jest na rynku. Nasza branża jest odporna na tego typu sytuacje, więc z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że jest to pomysł na stabilny biznes, wspierany kilkunastoletnim doświadczeniem naszej firmy - podsumowuje Sierakowska.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: epaka.pl mini 499zł netto, epaka.pl 5 000zł netto
  • Opłata wstępna: epaka.pl mini 499zł netto, epaka.pl 16 000zł netto
  • Opłata bieżąca: epaka.pl mini 19,99zł netto miesięcznie, epaka.pl: od 7 miesiąca współpracy opłata 49zł, 99zł, 199zł brutto (w zależności od lokalizacji)
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram