Pizza Hut i Telepizza łączą siły w Ameryce Płd. i Europie

Data dodania: 25 maja 2018
Kategoria:
Foto: Telepizza

Dobra wiadomość dla udziałowców Telepizzy i Pizzy Hut, ale niekoniecznie dla franczyzobiorców innych sieci pizzerii. Dwaj giganci łączą siły – na razie głównie na rynkach hiszpańskojęzycznych.

Pizza Hut to część Yum!Brands i największa na świecie sieć pizzerii z prawie 17 tys. placówek w ponad 100 krajach. Telepizza to z kolej największa niepochodząca z USA sieć pizzerii oferujących dowóz z ponad 1600 placówek w ponad 20 krajach. Firmy połączyły siły, ogłaszając umowę o masterfranczyzie, która będzie pierwszym tego typu posunięciem w branży. Celem jest intensyfikacja rozwoju w Ameryce Południowej (wyłączając Brazylię), na Karaibach, w Hiszpanii, Portugalii i Szwajcarii. Telepizza ma stać się największym masterfranczyzobiorcą Pizzy Hut.
- Możliwości i cele grupy Telepizza i Pizza Hut International się uzupełniają. Jesteśmy pewni, że ta umowa będzie korzystna dla klientów, pracowników, franczyzobiorców i udziałowców, bo to idealna szansa rozwoju na przyszłość. - mówi Milind Pant, szef Pizza Hut International.

Efektem będzie podwojenie obecności Pizzy Hut w wymienionych regionach i umieszczenie jej na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o liczbę pizzerii w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Telepizza zyska za to miano największego operatora pizzerii na świecie i największego masterfranczyzobiorcy Pizzy Hut. W wyniku transakcji liczba placówek w portfolio Telepizzy zwiększy się do 2500 a wartość sprzedaży systemowej do 1,1 mld Euro. W dłuższej perspektywie Telepizza planuje otwarcie 1300 oddziałów w ciągu 10 lat w regionach takich, jak Szwajcaria, Portugalia, Hiszpania czy Ameryka Łacińska. Poza tym sieci wspólnie planują poprawić jakość dostawy, tak by być pod tym względem liderem branży.

Telepizza jest w Hiszpanii i Portugalii jednym z głównych graczy na rynku pizzerii. Lokale Telepizza pozostaną tam nadal, ale pojawią się też te z szyldem Pizza Hut. Nad franczyzobiorcami sieci będą czuwać specjaliści z Telepizzy. Firma zajmie się też zarządzaniem łańcuchem dostaw na tych rynkach i w południowej części Ameryki (z wyłączeniem Brazylii).

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design