Franczyza w zawieszeniu

Data dodania: 28 maja 2018
Kategoria:
Foto: Kreatywne Maluchy

Sieć Kreatywne Maluchy oferująca kreatywne zabawki oraz produkty dla dzieci wyhamowała rozwój.

Z informacji przekazanych portalowi franczyzawpolsce.pl przez właściciela, Marcina Skwarka sieć Kreatywne Maluchy wstrzymuje rozwój poprzez franczyzę. Powodem takiej decyzji jest chęć uzupełnienia asortymentu o produkty, które pozwolą na satysfakcjonujący zysk jaki mogą uzyskać franczyzobiorcy.

Sieć Kreatywne Maluchy proponowała wariant współpracy wyspy handlowej. Ideą stoiska było połączenie warsztatów plastycznych ze sprzedażą produktów. Część stoiska przeznaczona była do ekspozycji produktów, podczas gdy druga służyła do zabawy z dziećmi. Rodzice mieli możliwość przekonać się czy produkt przypadł do gustu ich pociechom.
Koszt uruchomienia wyspy wynosił ok. 34 tys. zł. Dodatkowo franczyzobiorca ponosił opłatę wstępną w wysokości 2500 zł brutto, oraz opłatę bieżącą w kwocie 492 zł brutto.

Rodzi się pytanie czy dyskonty, które również oferują zabawki, czy sklepy on-line nie wpłynęły istotnie na takie decyzje. Większość sprzedaży przenosi się teraz do internetu. Dodatkowo zakaz handlu w niedziele mocno ogranicza zyski, zwłaszcza, że w branży dziecięcej, to głównie dzieci decydują o zakupach, szczególnie produktów impulsowych, ciężko więc uzyskać obroty podobne do tych, które sieci osiągały w weekendy.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram