Nowi członkowie zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców

Data dodania: 26 lipca 2022
Kategoria:

Polska Organizacja Franczyzodawców (POF) zwiększyła liczbę członków swojego zarządu z 5 do 9 osób. Prezes POF, Monika Dąbrowska, podkreśla, że celem tego posunięcia jest zapewnienie reprezentacji jak najszerszej grupy przedsiębiorców, co ma odzwierciedlać różnorodność i dynamikę rynku franczyzowego.

Dąbrowska zaznacza, że franczyza jest sektorem obejmującym różnorodne branże i przedsiębiorstwa o różnej skali działania. W związku z tym, każdy franczyzodawca i franczyzobiorca ma swoje unikalne doświadczenia i problemy. Wzrost składu zarządu ma pomóc w rozwoju sektora i lepszym odpowiadaniu na wyzwania rynkowe.

Nowi członkowie zarządu POF

Do zarządu POF dołączyli: Paweł Aksamit (Stava), Jacek Biskup, Monika Dąbrowska (McDonald's Polska), Anna Gniatkowska (Santander Bank Polska), Rafał Kościuk (Fit Cake), Krzysztof Łagowski (Carrefour), Damian Ozga (Perfect Look Clinic), Arkadiusz Słodkowski (PROFIT system) i Mirosław Szawerdo (ITM Polska). Rafał Kościuk, właściciel sieci Fit Cake, podkreśla, że jego zadaniem w zarządzie będzie dbanie o transparentność w prowadzeniu biznesu franczyzowego oraz promowanie dialogu w rozwiązywaniu konfliktów.

Fit Cake – przykład sukcesu polskiego biznesu

Fit Cake, sieć założona w 2016 roku, jest przykładem sukcesu młodego, polskiego biznesu franczyzowego. Jej doświadczenie w budowaniu marki od podstaw jest cenne dla innych franczyzobiorców, którzy dopiero rozpoczynają budowanie własnych systemów i struktur.

Regulacje prawne w sektorze franczyzy

Rząd Polski podjął decyzję o wprowadzeniu ustawowych regulacji sektora franczyzy, głównie z powodu narastających konfliktów między franczyzobiorcami a franczyzodawcami. Dąbrowska podkreśla, że POF jako organizacja non profit aktywnie podejmuje ten temat, promując etyczne systemy franczyzowe dla zapewnienia zrównoważonego rozwoju franczyzy w Polsce.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design