epaka.pl w mieście i na wsi

Data dodania: 25 lipca 2022
Kategoria:

Sieć punktów obsługi przesyłek kurierskich wprowadziła nową ofertę franczyzową dedykowaną franczyzobiorcom z najmniejszych miejscowości i wsi.

Firma działa na rynku od 12 lat i ma już ok. 300 placówek w całej Polsce. Nadal ma jednak ambitne plany rozwoju. Chce otwierać kolejne punkty nie tylko w miastach, ale też na wsiach.

W roku 2022 wprowadziliśmy możliwość współpracy z nami w lokalizacjach wiejskich oraz w małych miastach do 10 tys. mieszkańców jako dodatek do działającego biznesu pod nazwą epaka.pl mini – mówi Katarzyna Santos, manager ds. rozwoju sieci franczyzowej w epaka.pl.

epaka.pl mini to oferta dla osób, które prowadzą już jakiś biznes – punkt handlowy lub usługowy, w którym mogą znaleźć miejsce na przesyłki. Nowa oferta umożliwi partnerom rozszerzenie zakresu obecnej działalności, przyciągnięcie nowych klientów, a w efekcie wygenerowanie dodatkowego zysku. Dołączenie do sieci w takim przypadku wymaga jedynie inwestycji w wagę, skaner i materiały marketingowe, co zamyka się w kwocie ok. 500 zł.

– Naszymi preferowanymi lokalizacjami nadal są jednak miasta liczące między 10 a 40 tys. mieszkańców. Oceniamy, że w takich miejscowościach może działać tylko jeden punkt, więc dajemy tam naszym partnerom wyłączność terytorialną – dodaje Katarzyna Santos. Oczywiście nie oznacza to, że epaka.pl nie celuje też w większe miasta – tam również punkty mogą działać z powodzeniem – jednak franczyzobiorca nie może liczyć na wyłączność na całe miasto.

W przypadku standardowego punktu epaka.pl franczyzobiorca powinien dysponować lokalem, który przeznaczy tylko pod tę działalność. Optymalna powierzchnia to ok. 30 mkw., lokal powinien znajdować się na parterze i mieć witrynę. Inwestycja w wyposażenie i oznakowanie punktu szacowana jest na poziomie ok. 16 tys. zł netto. Franczyzobiorca może liczyć na szkolenia, które ułatwią mu start w biznesie.

Nowi partnerzy przechodzą dwudniowe szkolenie wstępne, które składa się z części teoretycznej w siedzibie firmy oraz praktycznej w naszym własnym oddziale w Łukowie. Ponadto dostają od nas pełen poradnik w formie drukowanej oraz online. To, czym na pewno się wyróżniamy, to bardzo dobrze działający dział wsparcia, który odpowie na każde pytanie lub maila więc nowa osoba nie musi się obawiać, że zostanie sama z problemem – podkreśla Katarzyna Santos.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: epaka.pl mini 499zł netto, epaka.pl 5 000zł netto
  • Opłata wstępna: epaka.pl mini 499zł netto, epaka.pl 16 000zł netto
  • Opłata bieżąca: epaka.pl mini 19,99zł netto miesięcznie, epaka.pl: od 7 miesiąca współpracy opłata 49zł, 99zł, 199zł brutto (w zależności od lokalizacji)
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design