Największa polska sieć franczyzowa za granicą

Data dodania: 14 kwietnia 2022
Kategoria:

Food Plus to pierwsza i największa polska sieć franczyzowa za granicą. Dziś działa w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Niderlandach i Irlandii. Należy do niej niemalże 200 placówek. Dziennie sklepy pod szyldem Food Plus odwiedza prawie 60 tysięcy osób.

Sieć Food Plus jest rozwijana przez firmę Mastermedia, która jest liderem eksportu polskich produktów do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Niderlandów, czy Belgii, a od 2021 roku podbija też nowe kraje - Szwecję, Luksemburg, a nawet Australię i Nową Zelandię. Firma działa na rynku od 16 lat, a od 6 rozwija także swój koncept franczyzowy.

– Sieć jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na najlepsze polskie i środkowo-europejskie produkty za granicą. Dostosowując się do oczekiwań konsumentów, zapewniamy naszym Partnerom dynamikę wzrostu sprzedaży i godziwe zyski - mówi Dariusz Bożek, Dyrektor Działu Detalicznego Mastermedia.

Nowy sklep Food Plus w Niemczech

Szacuje się, że w Niemczech żyje dziś ponad 1,4 mln osób polskiego pochodzenia. Potencjał dla sprzedaży polskich produktów jest więc ogromny. Sieć Food Plus ma tu już 6 placówek. W zeszłym roku otworzono dwa nowe sklepy – Nettetal i Leverkusen. Teraz przyszedł czas na Pinneberg. To już 6 sklep polskiej sieci u naszego zachodniego sąsiada.

Pinneberg to spokojna miejscowość z doskonałym połączeniem z największym miastem północnych Niemiec. Do tej pory mieszkańcy mogli zrobić „polskie zakupy” kilka kilometrów dalej - właśnie w Hamburgu, gdzie sklep Food Plus funkcjonuje z powodzeniem od 2016 roku. Teraz polskie produkty będą kupować komfortowo - na miejscu.

W placówce o powierzchni 378 mkw. klienci znajdą bogaty wybór produktów, w tym owoce i warzywa, mięso, wędliny, alkohole. Istotną rolę odgrywa garmażerka, tradycyjne polskie dania nie od dziś podbijają podniebienia Polonii i rodzimych mieszkańców. Food Plus to także doskonałe pieczywo wypiekane na miejscu. W sprzedaży znajdują się również ciepłe przekąski, począwszy od popularnych hot-dogów. To nie wszystko. W sklepie powstała także komplementarna i bogata oferta ze zdrową żywnością.

– Każdy kolejny sklep sieci Food Plus to dla nas duży sukces. Cieszymy się, że możemy zaproponować mieszkańcom Niemiec szeroką ofertę świetnych polskich produktów i najwyższy standard obsługi – dodaje Dariusz Bożek.

Skąd się bierze popularność polskich produktów za granicą

Wszyscy mamy swoje wspomnienia kulinarne. Smak, zapach, konsystencja mogą przywołać w pamięci nie tylko samo jedzenie, ale także miejsce i otoczenie. Nie dziwi fakt, że podczas pobytu na obczyźnie wielu Polaków zwyczajnie tęskni za rodzimym jedzeniem.

Sukces polskich produktów wynika również z ich doskonałej jakości. Nasi producenci wytwarzają żywność, która śmiało może konkurować z zagranicznymi produktami.

– Zainteresowanie sklepami Food Plus ze strony Polaków i Niemców, nie tylko polskiego pochodzenia, jest ogromne. Odsetek nie-Polaków robiących zakupy w Food Plus stale wzrasta. Jakość naszych rodzimych produktów jest na naprawdę wysokim poziomie i cieszy się zaufaniem. Po pierwszej wizycie w naszych sklepach - mamy już stałych klientów – mówi Dariusz Bożek.

Obserwacje potwierdzają oficjalne statystyki. Eksport polskiej żywności rośnie z roku na rok.

Najlepsi polscy producenci na półkach Food Plus

W każdym sklepie Food Plus jest stoisko mięsno-wędliniarskie, garmażeryjne, alkoholowe, owocowo-warzywne, a także nabiał i słodycze. Imponujący asortyment obejmuje bisko 5 000 pozycji, w tym produkty takich firm jak: Tarczyński S.A., SM Mlekpol, Lisner, OSM Piątnica, Virtu, Dega S.A., Melvit, Grupa Maspex, OSM Sierpc, Pamapol S.A., Wedel, FH Rolnik Sp.J., Bakalland (Delecta), Herbapol S.A., Wawel S.A., JBB Bałdyga, ZPOW Orzech, Kupiec Sp. z o.o. i wielu innych.

– Food Plus to nie tylko polskie produkty. To mówiąca po polsku, życzliwa obsługa. Nasza polska gościnność i polskie smaki – w pigułce – podsumowuje Dariusz Bożek.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design