Majster Plus odnotował w tym roku znaczące wzrosty

Data dodania: 15 września 2021
Kategoria:

Rosły zarówno obroty w sklepach należących do sieci, jak i niestety ceny produktów. Na szczęście nie przełożyło się to na mniejsze zainteresowanie zakupami ze strony klientów.

– Bieżący rok jest rekordowy pod względem wielkości i ilości wprowadzanych przez producentów podwyżek, co szczęśliwie nie przełożyło się dotychczas na dynamikę zakupów naszych klientów. Branża wykończeniowa cały czas ma się dobrze, a osiągnięte wyniki najlepiej o tym świadczą – mówi Marcin Zieleśkiewicz, dyrektor ds. sprzedaży hurtowej i sieci Majster Plus. – Trudno przewidywać przyszłość, ale na horyzoncie nie widać żadnych niepokojących oznak, które mogłyby wpłynąć negatywnie na działalność naszej sieci. Pomimo ograniczenia dostępności i wzrostu cen detalicznych w ostatnich miesiącach, popyt nie słabnie – dodaje.

Sieć Majster Plus nieustannie powiększa szeregi swoich partnerów. W tym roku powstało już 5 nowych sklepów w takich miejscowościach jak Kościerzyna, Świdnica, Częstochowa, Radom i Zabrze. Ponadto 6 placówek zostało poddanych gruntownej modernizacji. Pod szyldem Majster Plus funkcjonuje obecnie 110 sklepów na terenie całej Polski, w tym jeden sklep własny w Nakle nad Notecią.

– W miejsce likwidowanych sklepów pozyskujemy nowe lokalizacje. Aktualnie przygotowujemy się do budowy i otwarcia 3 nowych sklepów w najbliższych tygodniach. Planujemy też kolejne modernizacje istniejących ekspozycji, w których partnerzy powiększają powierzchnie handlowe, chcąc zwiększyć atrakcyjność oferty dostępnej na miejscu – dodaje Zieleśkiewicz.

Dzięki stabilnemu wzrostowi wyników sieć może inwestować w modernizacje sklepów, nowe lokalizacje, a także rozwój standardów i jakości funkcjonowania placówek handlowych. Aktualnie kończy duży projekt skierowany zarówno do właścicieli jak i sprzedawców, który ma na celu zbudowanie większej świadomości znaczenia jakości obsługi w sklepach. Otrzymają oni m.in. dostęp do filmów instruktażowych, jak postępować z klientem na poszczególnych etapach procesu zakupowego, a także drukowany przewodnik z zakresu standardów obsługi.

Majster Plus to sieć sklepów remontowo-budowlanych oferujących przede wszystkim szeroki wybór podłóg i paneli oraz drzwi. Jest ona częścią Grupy Kapitałowej VOX.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design