LPP planuje wzrost sprzedaży o 13 procent z wyłączeniem Ukrainy i Rosji

Data dodania: 8 marca 2022
Kategoria:

W związku z wybuchem wojny w Ukrainie, zarząd LPP ogłosił zawieszenie działalności w tym kraju. Na dzień 31 stycznia 2022 roku, LPP posiadała w Ukrainie 157 sklepów własnych marek.

Wpływ wojny na działalność LPP w Ukrainie

W roku finansowym 2021/22 LPP Ukraina wygenerowała sprzedaż w wysokości 713 mln PLN, co stanowi około 5% całkowitej sprzedaży grupy. Po ogłoszeniu stanu wojennego w Ukrainie wszystkie sklepy należące do LPP zostały zamknięte, a działalność zawieszona na czas nieokreślony.

Pełny odpis wartości aktywów LPP w Ukrainie

Z powodu niepewności co do przyszłości rynku ukraińskiego, LPP zdecydowała o pełnym odpisie wartości aktywów na terytorium Ukrainy, obejmujących sklepy, zapasy oraz gotówkę. Łączna wartość odpisu wyniosła około 270 mln PLN. Dodatkowo dokonano odpisu aktywów w Rosji w kwocie około 250 mln PLN.

Stabilna sytuacja finansowa LPP

Mimo trudnej sytuacji w Ukrainie, sytuacja finansowa LPP pozostaje stabilna. Firma dysponuje kwotą 2,3 mld PLN w gotówce, w tym 1,6 mld PLN środków własnych i 0,7 mld PLN dostępnych linii kredytowych. Planowany jest rozwój marki Sinsay w Unii Europejskiej.

Plan rozwoju LPP w Europie i online

LPP planuje otwarcie 400 sklepów marki Sinsay w Unii Europejskiej w 2022 roku. Spółka prognozuje możliwość osiągnięcia ponad 16 mld PLN sprzedaży, z czego sprzedaż online ma przekroczyć poziom 5 mld PLN. Rozwój sieci sklepów oraz e-commerce ma zapewnić dalszy, szybki rozwój grupy.

Wsparcie pracowników LPP Ukraina

LPP i jej pracownicy podjęli działania na rzecz wsparcia pracowników LPP Ukraina, ich rodzin i innych potrzebujących. Organizowane są transporty, zakwaterowanie, wsparcie finansowe, psychologiczne i prawne. Odzież z magazynów na Ukrainie rozdawana jest osobom potrzebującym.

Akcja pomocy LPP na rzecz Ukrainy

Spółki zależne LPP z Słowacji, Węgier i Rumunii również włączyły się w akcję pomocy. Fundacja LPP wraz z partnerami społecznymi i organizacjami pomocowymi przygotowuje szerszą akcję wsparcia rzeczowego dla Ukrainy.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design