Jakość w cenie

Data dodania: 5 sierpnia 2021
Kategoria:

Jakie aspekty decydują o tym, że zakupy uznajemy za udane i ponownie sięgamy po te same produkty? Czy jest to najkorzystniejsza cena, lojalność wobec danej marki, łatwość i szybkość nabycia produktu, czy może odnalezienie artykułu, który idealnie odpowiada naszym potrzebom i gustom? Z najnowszych badań przeprowadzonych przez Open Research wynika, że polscy konsumenci coraz częściej kierują się jakością produktów przy podejmowaniu decyzji zakupowych.

Znaczenie jakości w decyzjach zakupowych

Najnowsze opracowanie Agencji Badania Rynku i Opinii Open Research pokazuje, że w stosunku do danych z 2017 roku, obecny rok charakteryzuje się wzrostem liczby klientów, którzy preferują produkty wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Obecnie ta grupa stanowi 34% konsumentów, podczas gdy w 2017 roku było to 26%. Co więcej, obecnie jest to najliczniejszy segment wśród pięciu różnorodnych grup konsumentów omówionych w raporcie. Do tego segmentu zaliczają się głównie mieszkańcy dużych miast w wieku od 25 do 44 lat.

Rośnie liczba świadomych konsumentów

Obserwuje się wzrost liczby klientów, którzy oprócz atrakcyjnej ceny cenią sobie również wysoką jakość nabywanych produktów. W rezultacie produkty lepszej jakości i starannie dobrane zyskują na popularności i szybciej znikają ze sklepowych półek.

– W Polsce rośnie liczba klientów świadomych i wymagających, którzy szukają czegoś więcej niż tylko niskich cen. W ostatnich latach zauważyliśmy, że nasi klienci coraz bardziej skupiają się na wysokiej jakości produktów. Dla nas dbałość o tę kwestię jest priorytetowa – mówi Stephane Tikhomiroff, Dyrektor Generalny Perfetti Van Melle Polska.

Wysokiej klasy produkty przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku marki w oczach klientów. Dobrej jakości artykuł sprzyja zwiększaniu zainteresowania daną marką. Potwierdzają to wyniki badania, w którym 88% respondentów uważa, że wysoka jakość produktu ma wpływ na wzrost jego popularności.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design