Grupa Emmerson kolejną ofiarą koronawirusa

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 września 2020
Kategoria:
Foto: pixabay.com

Zarząd pośrednika w handlu nieruchomościami złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Twierdzi, że winna jest pandemia koronawirusa.

Wniosek został złożony z powodu utraty przez Spółkę zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych. - Decyzja Zarządu o złożeniu wniosku była wynikiem szczegółowej analizy sytuacji finansowej Spółki i jej perspektyw gospodarczych, które uległy istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch pandemii, która uniemożliwiła Spółce prowadzenie działalności gospodarczej w dotychczasowej skali i tym samym podjęcie działań naprawczych, które były zaplanowane przed wybuchem pandemii – poinformował w raporcie Zarząd Spółki.

Już w czerwcu Emmerson informował, że skutki epidemii koronawirusa będą miały istotny negatywny wpływ na przyszłe wyniki i działalność Grupy, w szczególności w segmencie doradztwa i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. W sierpniu GPW zawiesiła notowania akcji Emmersona. Przyczyną był brak publikacji raportu za 2019 rok, który nie pojawił się do dziś.

Trzeba jednak zaznaczyć, że spółka już przed koronawirusem notowała kiepskie wyniki finansowe. Od początku ubiegłego roku generowała straty. Tak więc wygląda na to, że epidemia koronawirusa tylko przyspieszyła nieuchronne bankructwo. To już kolejna, po Home Broker, spółka z segmentu doradztwa i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, która w tym roku złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

Przypomnijmy, że w przeszłości Emmerson rozwijał sieć placówek, także w oparciu franczyzę. W szczytowym momencie liczyła ona 17 oddziałów, z czego 3 działały na zasadzie franczyzy.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram