GoDan otworzy w tym roku ponad 20 sklepów

Data dodania: 7 października 2022
Kategoria:

Zainteresowanie franczyzą sieci sklepów z balonami i dekoracjami utrzymuje się na wysokim poziomie. Już wkrótce GoDan będzie świętował otwarcie 120. sklepu w Polsce. Placówki powstają zarówno w niewielkich, kilkutysięcznych miejscowościach, jak i dużych miastach.

GoDan to czołowy producent i dystrybutor akcesoriów z segmentu party na polskim rynku. Firma od kilku lat rozwija również sieci sklepów franczyzowych – obecnie jest ich 116, zaś na koniec bieżącego roku liczba ta ma wzrosnąć do 120.

– Rok 2022 pod względem przychodów sklepów i nowych otwarć jest na poziomie przewyższającym nasze oczekiwania. Nie był to czas spokoju, ponieważ zmagaliśmy się z zachowaniem terminowości dostaw z Azji i Anglii oraz zmianami cen wynikającymi z podwyżek. Do tego doszła wojna na Ukrainie. Jednak przychody sklepów są na stabilnym poziomie, a to z naszego punktu jest najważniejsze. Do końca września otworzyliśmy 18 sklepów, a na ostatni kwartał mamy zaplanowane jeszcze 4 otwarcia – mówi Agnieszka Falińska, odpowiedzialna za rozwój sieci franczyzowej GoDan.

Wielu franczyzobiorców sieci nie poprzestaje na jednej placówce. Najczęściej dotyczy to większych miast, gdzie jeden franczyzobiorca otwiera sklepy w sąsiadujących dzielnicach. Zdarzają się także przypadki posiadania sklepów w kilku pobliskich miastach średniej wielkości. Jak przyznaje Agnieszka Falińska, GoDan zidentyfikował również kilka miast, w których widzi bardzo duży potencjał, a wciąż nie ma w nich sklepu sieci. Są to m.in. Zakopane, Nowy Targ, Katowice, Ruda Śląska, Gliwice, Kielce czy Kraków.

– Najmniejsze miasta, w jakich posiadamy sklepy, mają ok. 4 tys. mieszkańców, a nasze placówki działają tam z sukcesem już od kilku lat. Dużo większe znaczenie niż wielkość miasta ma zaangażowanie franczyzobiorcy, który na lokalnym rynku potrafi zaoferować usługi dodatkowe – podkreśla Agnieszka Falińska.

GoDan to sklepy specjalistyczne, a wszystkie pracujące w nich osoby są przeszkolone z tworzenia dekoracji. Biznes ten polega bowiem nie tylko na sprzedaży produktów, ale też na oferowaniu usług dekoracji.

Lokal niezbędny do otwarcia sklepu GoDan powinien mieć ok. 50 mkw. W mniejszych miastach można rozważać mniejsze lokale czy nawet wyspy w centrach handlowych. Inwestycja zaczyna się od 30 tys. zł, jest to kwota potrzebna na wyposażenie i zatowarowanie lokalu. Nakłady zależą od wielkości i stanu technicznego pomieszczenia. GoDan nie pobiera wstępnej opłaty franczyzowej ani stałych opłat miesięcznych. Czas zwrotu inwestycji zależy głównie od lokalizacji i doświadczenia kontrahenta. Jak informuje Agnieszka Falińska, niektórzy franczyzobiorcy uzyskali zwrot już po 2 miesiącach, jednak średni okres to ok. 6 miesięcy.

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 34 000 zł netto (w zależności od formatu, lokalizacji, powierzchni lokalu oraz jego stanu technicznego)
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: brak
  • Opłata marketingowa: brak

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design