FuelCal® - czyli jak z odpadu uczynić poszukiwany produkt

Data dodania: 1 czerwca 2020
Kategoria:
Foto: FuelCal®

Foto: FuelCal®

Rozwiązaniem, które czyni ten scenariusz realnym, jest opracowana przez firmę Evergreen Solutions technologia FuelCal®.

Kadra kierownicza wielu polskich zakładów produkcyjnych boryka się z problemem przetwarzania odpadów z produkcji – nie mając pojęcia, że owe odpady wcale nie muszą być problemem. Ba, mogą wręcz bardzo przydatnym surowcem, który można wykorzystać do wytwarzania poszukiwanych na rynku produktów i generować w ten sposób dodatkowe, niemałe przychody.
W skrócie rzecz ujmując, FuelCal® to  technologia i kompletny proces produkcyjny, pozwalające na przetwarzanie różnego rodzaju odpadów organicznych na pełnowartościowe, cenione przez odbiorców z branży rolniczej nawozy z serii OrCal®. Oznacza to, że wdrożenie FuelCal® w zakładzie produkcyjnym z szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej pozwala na jednoczesne rozwiązanie problemu utylizacji odpadów produkcyjnych… oraz łatwe rozpoczęcie wytwarzania poszukiwanych na rynku nawozów z serii  OrCal®.

Co istotne, sam proces instalacji jest stosunkowo prosty, zaś system FuelCal® łatwo integruje się z większością linii produkcyjnych. W przypadku wielu zakładów wdrożenie systemu może być swoistym języczkiem uwagi, decydującym o rentowności całego przedsięwzięcia – warto bowiem pamiętać, że rozwiązanie Evergreen Solutions zwiększa opłacalność inwestycji na dwa sposoby: po pierwsze, eliminując konieczność płacenia za utylizację opadów (które stają się surowcem), po drugie zaś – generując przychody z ich sprzedaży. Dodajmy, że skalę oszczędności wynikających z wdrożenia technologii FuelCal® można wygodnie wyliczyć, korzystając z udostępnionego przez firmę kalkulatora (dostępnego na stronie https://evergreensolutions.pl/kalkulator-oszczednosci/).

To sprawdzony, elastyczny model biznesowy, w którym sprzedaż produktu wytwarzanego z odpadów produkcyjnych może odbywać się na dwa sposoby – firma może sama bezpośrednio sprzedawać nawozy do odbiorców końcowych (odprowadzając stosowną opłatę licencyjną dla Evergreen Solutions) lub też odsprzedać je dostawcy systemu, która zajmie się dystrybucją (w tym wariancie opłata licencyjna będzie zredukowana).

Produktem, który powstaje w tym procesie są, jak już wspomnieliśmy, certyfikowane produkty z serii OrCal® (www.orcal.pl) wytworzone z użyciem reagenta WapCal® dystrybuowane przez firmę Evergreen Solutions. To zaawansowane, nowoczesne produkty, który zawierają aktywny hydrat wapnia, materię organiczną oraz zawarte w niej naturalne, łatwo przyswajalne składniki odżywcze, np.: wapń, azot, fosfor, potas, magnez, siarkę, żelazo, białka, aminokwasy, peptydy, oligopeptydy czy kwasy humusowe. Dzięki nim OrCal® działa kompleksowo: odkwaszając glebę, poprawiając jej żyzność, uzupełniając niedobory materii organicznej w glebie oraz zaopatrując rośliny w łatwo przyswajalne składniki pokarmowe i minerały.

Szczegółowe informacje na temat zalet oraz wdrażania technologii FuelCal® znaleźć można na stronie www.evergreen-solutions.pl, www.orcal.pl oraz poprzez kontakt z nami:
info@evergreen-solutions.pl, tel. 880 880 053

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design