Franczyzobiorca INGLOT nadal działa w Rosji

Data dodania: 12 kwietnia 2022
Kategoria:

Niedawno pisaliśmy o kłopotach sieci Burger King i Papa John’s, które nie mogą wycofać się z Rosji przez swoich franczyzobiorców. Okazuje się, że podobny problem ma polska spółka INGLOT, której produkty nadal są sprzedawane i promowane w Rosji. Zostało to natychmiast zauważone przez internautów i spowodowało liczne nieprzychylne komentarze.

Wywołana do tablicy spółka postanowiła odnieść się do zarzutów w specjalnym komunikacie. Czytamy w nim, między innymi, że od 24 lutego INGLOT Sp. z o. o. nie prowadzi działalności w Rosji. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę decyzja o zerwaniu współpracy z byłym już dystrybutorem była dla firmy oczywista. Obecnie znak towarowy INGLOT jest wykorzystywany w Rosji bezprawnie, a firma podjęła kroki prawne.

Od pierwszego dnia rosyjskiej agresji na Ukrainę spółka nie wysłała żadnego towaru do Rosji. Natomiast obecnie nie ma wglądu do stanów magazynowych dystrybutora. W świetle prawa nie ma także wpływu na odsprzedaż wcześniej zakupionego towaru. Niestety obecnie pod marką INGLOT są też sprzedawane produkty spoza oferty, nigdy nie produkowane przez INGLOT ani nie oferowane. W ocenie spółki ponownie potwierdza to bezprawne używanie jej znaku towarowego.

W kwestii obecności byłego dystrybutora z Rosji w kanałach społecznościowych, spółka podjęła działania związane z likwidacją kont bezprawnie używających znak towarowy. Rosyjskie konto INGLOT na Facebooku zostało usunięte. Usuwanie konta na Instagramie jest w toku, po wielokrotnych zgłoszeniach do portalu. Usunięcie profilu INGLOT na rosyjskim portalu VK jest w obecnej sytuacji praktycznie niemożliwe.

Firma potwierdziła także, że nadal współpracuje z franczyzobiorcą w Białorusi. Jest w stałym kontakcie z swoim partnerem, który reprezentuje firmę rodzinną i z zaangażowaniem prowadzi markę na tym rynku. Do tej kwestii firma podchodzi „z perspektywy ludzkiej” (cytat). Uważa, że znaczna część obywateli Białorusi powinna być postrzegana jako ofiara reżimu, a nie agresor, zwłaszcza biorąc pod uwagę sytuację, która ma w tym kraju miejsce od wybuchu masowych protestów w maju 2020 r.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design