Franczyzobiorca INGLOT nadal działa w Rosji

Autor: AK
Data dodania: 12 kwietnia 2022
Kategoria:

Niedawno pisaliśmy o kłopotach sieci Burger King i Papa John’s, które nie mogą wycofać się z Rosji przez swoich franczyzobiorców. Okazuje się, że podobny problem ma polska spółka INGLOT, której produkty nadal są sprzedawane i promowane w Rosji. Zostało to natychmiast zauważone przez internautów i spowodowało liczne nieprzychylne komentarze.

Wywołana do tablicy spółka INGLOT postanowiła odnieść się do zarzutów w specjalnym komunikacie. Czytamy w nim, między innymi, że od 24 lutego INGLOT Sp. z o. o. nie prowadzi działalności w Rosji. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę decyzja o zerwaniu współpracy z byłym już dystrybutorem była dla firmy oczywista. Obecnie znak towarowy INGLOT jest wykorzystywany w Rosji bezprawnie, a firma podjęła kroki prawne.

Od pierwszego dnia rosyjskiej agresji na Ukrainę spółka nie wysłała żadnego towaru do Rosji, natomiast obecnie nie ma wglądu do stanów magazynowych dystrybutora. W świetle prawa nie ma także wpływu na odsprzedaż wcześniej zakupionego towaru. Niestety obecnie pod marką INGLOT są też sprzedawane produkty spoza oferty, nigdy nie produkowane przez INGLOT ani nie oferowane, co, o ocenie spółki, ponownie potwierdza bezprawne używanie jej znaku towarowego.

W kwestii obecności byłego dystrybutora z Rosji w kanałach społecznościowych, spółka podjęła działania związane z likwidacją kont bezprawnie używających znak towarowy. Rosyjskie konto INGLOT na Facebooku zostało usunięte, ale usuwanie konta na Instagramie jest w toku, po wielokrotnych zgłoszeniach do portalu. Usunięcie profilu INGLOT na rosyjskim portalu VK jest w obecnej sytuacji praktycznie niemożliwe.

Firma potwierdziła także, że nadal współpracuje z franczyzobiorcą w Białorusi. Jest w stałym kontakcie z swoim partnerem, który reprezentuje firmę rodzinną i z zaangażowaniem prowadzi markę na tym rynku. Do tej kwestii INGLOT podchodzi „z perspektywy ludzkiej” (cytat), uważając, że znaczna część obywateli Białorusi powinna być postrzegana jako ofiara reżimu, a nie agresor, zwłaszcza biorąc pod uwagę sytuację, która ma w tym kraju miejsce od wybuchu masowych protestów w maju 2020 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram