Czy krakowski Kefirek upadnie?

Data dodania: 22 lutego 2019
Kategoria:
Foto: Czy krakowski Kefirek upadnie?

Jak donosi portal wiadomoscihandlowe.pl zarząd spółki Kefirek złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości.

Spółka ta prowadzi w Krakowie i okolicach sklepy Spar we franczyzie a wcześniej zarządzała siecią sklepów pod własną marką.
Wniosek  o ogłoszenie upadłości spółki Kefirek jest aktualnie rozpatrywany przez sąd. Na początku lutego sąd zabezpieczył jej majątek poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego. Ponadto sąd zawiesił postępowanie egzekucyjne prowadzone na wniosek jednego z wierzycieli. Nadzorca sądowy najpóźniej na początku marca ma złożyć w sądzie raport na temat możliwości prowadzenia postępowania upadłościowego.

Sieć sklepów Kefirek została utworzona w 1999 roku przez hurtownię Serpol, która w 2014 r. weszła w skład Grupy Kapitałowej Bać-Pol. Sklepy pod tym szyldem działały w Krakowie i okolicach. W szczytowym momencie rozwoju sieć liczyła ponad 90 placówek, z czego 23 franczyzowych.

W późniejszym okresie spółka podpisała umowę franczyzy ze Sparem (GK Bać-Pol), w efekcie czego w 2016 roku wszystkie sklepy, które wówczas działały w ramach sieci przeszły proces rebrandingu. W ubiegłym roku Spar uzyskał zgodę UOKiK na przejęcie Kefirka, jednak transakcja nie została sfinalizowana.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design